Контрацепція після пологів — переважні бар’єрні методи

Як правило, запліднення стає можливим через дві тижні після початку перших з часу пологів місячних. Хоча вам може здатися, що думати про це ще рано, безпечніше всього починати використовувати контрацепцію вже через чотири тижні після пологів. Однак слід мати на увазі, що в цей час далеко не всі жінки готові до відновлення сексуального життя.

Коли потрібно починати знову використовувати контрацепцію

Це залежить від того, як ви будете годувати свою дитину. Місячні можуть повернутися вже через 6-10 тижнів після пологів, якщо б будете годувати малюка або поєднувати годування з пляшки з грудним вигодовуванням.

Якщо ви годуєте тільки грудьми і ще не почали давати дитині тверду їжу, можете поки турбуватися про контрацепцію.

У деяких жінок місячні не починаються до тих пір, поки вони не починають годувати грудьми менше, або взагалі припиняють грудне вигодовування. Проте існує ймовірність, що жінки фертильна навіть до початку місячних після пологів, тому можна використовувати контрацепцію хоча б для власного спокою.

Чи виконує грудне вигодовування роль контрацепції

Грудне вигодовування може виконувати функцію засобу для запобігання вагітності, затримуючи початок місячних. Як правило, це відбувається, якщо жінка годує грудьми з дня народження дитини.

Регулярне годування грудьми є формою контрацепції, відомої як метод лактаційної аменореї (МЛА). Ефективність цього методу досягає 98%.

Однак МЛА працює тільки при наступних умовах:

 • Вік дитини менше шести місяців.
 • Місячні після пологів не відновилися.
 • Ви годуєте дитину тільки грудьми, в тому числі і по ночах.
 • Виключно грудне вигодовування зазвичай означає годування грудним молоком як мінімум 6 разів протягом кожних 24 годин. Щоб забезпечити максимальну ефективність ЛАМ, вдень потрібно годувати дитину не рідше, ніж кожні чотири години, а в нічний час — кожні шість годин, при цьому не даючи дитині інших рідин і / або твердої їжі.

  Як тільки ви почнете годувати грудьми рідше, і / або станете давати дитині іншу їжу і напої, крім грудного молока, ефективність МЛА значно знизиться.

  Засоби контрацепції в період грудного вигодовування

  Жінкам, які годують груддю, можна використовувати наступні методи контрацепції:

 • Чоловічі і жіночі презервативи;
 • Діафрагма;
 • Міні-таблетки;
 • Ін’єкційні контрацептиви;
 • Гормональні імплантати;
 • Внутрішньоматкова спіраль.
 • Презервативи

  При правильному використанні надійність чоловічих презервативів досягає 98%, жіночих — 95%. Спочатку використовувати жіночі презервативи може бути досить незручно, крім того, вони коштують значно дорожче чоловічих презервативів. Не використовуйте чоловічі і жіночі презервативи одночасно.

  Сухість піхви є звичайним явищем після пологів, і не говорить про зниження інтересу до партнера. Щоб справитися з дискомфорт, купив лубрикант на водній основі — він, на відміну від лубрикантів, до складу яких входять різні жири, не може пошкодити презерватив.

  Діафрагми

  Виготовлені з гуми або силікону діафрагми — альтернативний варіант бар’єрних методів контрацепції.

  Їх можна використовувати вже через 6 тижнів після пологів. При правильному використанні в поєднанні зі сперміцидами ефективність діафрагм становить 92-96%.

  Міні-таблетки

  Міні-таблетки не впливають на вироблення грудного молока і їх можна починати приймати вже через двадцять один день після пологів.

  Активною речовиною цих таблеток є синтетичний аналог гормону прогестерону. Їх ефективність перевищує 99% — за умови, що ви будете приймати їх щодня, приблизно в один і той же час. Під час догляду за маленькою дитиною це може бути складно.

  Ін’єкційні контрацептиви

  Два основних типи ін’єкційних контрацептивів:

 • Депо-Провера, забезпечує захист від вагітності на дванадцять тижнів;
 • Норістерат, захищає від вагітності протягом восьми тижнів.
 • Невелика кількість прогестагену виділяється з грудним молоком і потрапляє в організм малюка, але не заподіює йому шкоди.

  Першу ін’єкцію рекомендується робити не раніше, ніж через шість тижнів після пологів. Більш раннє застосування цього засобу контрацепції пов’язане з деяким підвищенням ризику нерегулярних і рясних кровотеч.

  Ефективність цього засобу контрацепції дуже висока — понад 99%; однак варто врахувати, що фертильності відновлюється, як правило, лише через кілька місяців після припинення їх використання.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.