Контрацепція під час годування грудьми — як не нашкодити маляті

Отже, у вашій родині недавно з’явилася дитина . Всі радісні, страшно стурбовані, а мама, швидше за все, почуває себе щасливою, але трошки слабкою. Можливо, ви плануєте мати ще дітей. Але навряд чи хочете завагітніти прямо зараз, буквально на цьому тижні. Значить, потрібно берегтися.

Післяродова контрацепція має ряд особливостей.

Метод лактаційної аменореї (відсутність менструації у зв’язку з годуванням)

Даний метод заснований на придушенні пролактином (гормоном, який сприяє виробленню молока) процесів дозрівання і виходу яйцеклітини. Це означає, що овуляція не настає, яйцеклітина не готова до запліднення. Але є кілька дуже важливих умов і метод може використовуватися жінками тільки тоді, якщо:

 • не відновилися менструації (післяпологові виділення не вважаються менструаціями);
 • після пологів пройшло не більше 6 місяців;
 • дитина перебуває на повному грудному вигодовуванні, тобто отримує тільки грудне молоко, допустима частина (близько 15%) в раціоні дитини соків, чаю, водички в залежності від сезону;
 • інтервали між годуваннями не перевищують 3 години вдень і 6 годин вночі;
 • грудне вигодовування розпочато протягом години після пологів;
 • дитина не смокче пустушку;
 • мама не зціджується і не годує дитину зцідженим молоком.
 • Якщо ці умови не виконуються, оберігаючи таким способом не можна.

  Природні методи (перерваний статевий акт, календарний, температурний)

  У післяпологовий період не дуже підходять, оскільки можливі певні зміни у звичному ритмі тіла. Пов’язано це, перш за все, з пологами, з годуванням, із стресами, навантаженням.

  Бар’єрні методи

  Можна використовувати, так як дають достатній контрацептивний ефект, не заважають лактації, можуть вберегти від деяких неприємностей (грибкові захворювання), з якими здоровий імунітет впорався б, але ослаблений може дати пробоїну. Єдине зауваження, що жіночі бар’єрні контрацептиви не можна використовувати раніше шести тижнів після пологів і підібрати їх повинен лікар.

  Сперміциди

  При правильному застосуванні надійність близько 80%. Не впливають на матір і дитину, не перешкоджають лактації. Сперміциди обволікають шийку матки, а хімічні речовини, що входять до складу, руйнують сперматозоїди. Сперміциди можуть випускатися у формі желе, піни, свічок. Використання сперміцидів часто вирішує проблеми сухості піхви у годуючих жінок.

  Гормональні таблетки

  Комбіновані протизаплідні препарати використовувати не можна — вони пригнічують вироблення молока.

  Можна приймати препарати, що містять прогестерон — міні-пілі. Вони містять невелику кількість штучного гормону гестагена, подібного гормону жовтого тіла. Препарат змінює якість слизу шийки матки так, що вона стає більш густою і утворює непрохідну перешкоду для сперматозоїдів, які не можуть зустрітися з яйцеклітиною. Вони не впливають на склад і кількість молока, приймати їх можна з третього тижня після пологів. Правда, препарат необхідно приймати «по будильнику» — в один і той же час, чітко і пунктуально.

  Гормональні ін’єкції та імплантанти

  Можна починати застосовувати через шість тижнів після пологів. Не впливають на вироблення грудного молока. Надійність до 99%.

  Внутрішньоматкова спіраль (ВМС)

  Внутрішньоматкові засоби не впливають на якість молока і особливо прийнятні в період лактації через високої ефективності. При введенні ВМС відразу після пологів існує високий ризик випадіння, тому краще цю процедуру провести через 6-8 тижнів після пологів.

  Внутрішньоматкова гормональна система Мірена

  Підходить для годуючих жінок. Принцип дії: у верхній частині Т-образної системи знаходиться контейнер з левонгестрелом, який є синтетичним аналогом жіночого статевого гормону прогестерону. Мембрана влаштована так, що дозволяє виділятися з постійною швидкістю мізерно малій кількості гормону, яке практично не міняється впродовж 5 років і забезпечує місцевий контрацептивний ефект.

  Існують і більш радикальні методи: повне утримання від статевих стосунків, стерилізація. Але і не впадаючи в крайності можна вибрати гідний і, головне, безпечний спосіб післяпологової контрацепції.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.