Контагіозний молюск — коли організм викидає білий прапор

Контагіозний молюск не є небезпечним захворюванням і без будь- або лікування зазвичай проходить через 12-18 місяців. Це захворювання дуже заразне, однак у більшості людей є імунітет до нього. Як правило, хвороба протікає без болю, іноді виникає свербіж шкіри; основна причина дискомфорту — зовнішній вигляд людини, інфікованої контагіозний молюском: його симптоми негативно відбиваються на зовнішності.

Групи ризику

Найбільш схильні до захворювання контагіозний молюском:

 • Діти віком від 1 до 5 років
 • Люди, що мають багато сексуальних партнерів
 • Люди з ослабленою імунною системою — наприклад, хворі на ВІЛ або пацієнти, що пройшли курс хіміотерапії
 • Як відбувається зараження контагіозний молюском

  Контагіозний молюск може передаватися при прямому контакті зі шкірою зараженої, а також при непрямому контакті — наприклад, якщо людина стосується тих же предметів, яких торкався заражений. Діти найчастіше заражаються цією хворобою при фізичному контакті з іншими дітьми, дорослі — під час сексуальних контактів.

  Прогноз для заразилися дітей дуже хороший, оскільки захворювання зазвичай протікає в м’якій формі і поступово проходить навіть без лікування. У дорослих контагіозний молюск проходить точно також, однак вони часто воліють лікувати його по косметичних причин.

  Симптоми контагіозного молюска

  Найпоширеніший симптом контагіозного молюска — поява маленьких вузликів на шкірі. Більшість з них тверді на дотик, опуклі і безболісні. Вузлики з’являються маленькими групами або поширюються на всі частини тіла. Їх діаметр зазвичай складає від 2 до 6 мм. У центрі деяких вузликів є маленька опуклість сіруватого кольору. При натисненні і розриві вузлика з нього виходить густа жовто-біла субстанція. Ця речовина дуже инфективности і може викликати як зараження іншої людини, так і поширення висипки на інші ділянки шкіри. У дітей найбільшу кількість вузликів при контагіозний молюск з’являється на руках, обличчі, шиї, грудях і животі. У сексуально активних дорослих — в області паху і нижній частині живота, на геніталіях і внутрішній стороні стегон. Дуже рідко як у дітей, так і дорослих висип з’являється на внутрішніх сторонах долонь, на підошвах ніг, навколо очей і в порожнині рота.

  У в цілому здорових людей на тілі з’являється, як правило, не більше двадцяти вузликів. У людей з пригніченою імунною системою їх може бути набагато більше.

  Приблизно через 6-12 тижнів після появи вузлики покриваються скоринкою і ще через деякий час зникають, як правило, не залишаючи рубців. Однак якщо придивитися уважно, у більшості людей можна помітити ділянки трохи більш світлої шкіри там, де були вузлики. Між тим, на інших ділянках шкіри з’являються нові вузлики, і так може тривати до 18 місяців, поки хвороба зовсім не відступить. У деяких пацієнтів повне одужання настає через півроку після появи перших симптомів.

  В одного з десяти пацієнтів, хворих контагіозний молюском, з’являються симптоми екземи — ділянки почервонілою, дуже сухий і зудить шкіри. Вважається, що екзема розвивається у людей, особливо чутливих до вірусу-збудника контагіозного молюска.

  Лікування

  Як вже говорилося, лікувати контагіозний молюск не обов’язково, проте це потрібно багатьом дорослим людям, щоб уникнути пов’язаного з симптомами захворювання психологічного дискомфорту. Вузлики можна лікувати за допомогою кріотерапії — їх заморожують рідким азотом або закисом азоту. Під час цієї процедури бактерії, що викликали інфекцію, гинуть, завдяки чому одужання відбувається швидше. Крім того, для лікування контагіозного молюска можна застосовувати астрінгенти — в’яжучі засоби, і перекис бензоїлу.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.