Коноплі — смерть мозку

Коноплі або канабіс — є найпоширенішим в світі одурманивающим засобом після алкоголю, а також найпоширенішим наркотиком. Багато в чому цьому сприяють періодичні публікації про, нібито, корисності вживання конопель, про нешкідливість цього наркотику. Та й сам термін, офіційно існуючий в класифікації наркотиків, називає канабіс «легким» наркотиком, формуючи до нього тим самим, легковажне ставлення. Однак на ділі все є набагато серйозніше.

Основним діючим компонентом похідних конопель є дельта-9-тетрагідроканнабінол (дельта-9-ТГК), який міститься у вигляді ізомерів в листках і суцвіттях цієї рослини. За своїми хімічними властивостями дельта-9-ТГК не розчинний у воді, але добре абсорбується в жирових тканинах, зокрема в мозку. Саме тому, куріння каннабіса, як найпоширеніший спосіб його вживання, робить найсильніший вплив на мозкові функції людини.

Це пов’язано з тим, що зовнішньою стінкою клітин мозку є найтонша мембрана, яка складається з подвійного шару молекул жиру, затиснутого між двома шарами білка. Поживні речовини всмоктуються поверхнею клітини і проводяться всередину через шари протеїну і молекул жиру. У разі вживання каннабіса молекули жиру блокуються ТГК, в результаті чого поживні речовини і кисень, необхідні для нормального розвитку і функціонування клітини, не можуть більше надходити в неї в потрібних кількостях. Що в свою чергу призводить до розвитку клітинних аномалій, і тим швидше, чим більше ТГК закріпилося на поверхні клітини. Залишилася без харчування клітина — гине.

На сьогодні, існують результати ряду досліджень, що свідчать про появу морфологічних змін мозку при тривалому вживанні конопель подібних із змінами мозку, викликаними кокаїном. Справа в тому, що накопичуючись в жирових тканинах, метаболіти дельта-9-ТГК хоча і руйнуються, включаючись в обмін речовин з подальшим виведенням з організму з сечею, але відбувається це руйнування вкрай повільно. Тому, у наркомана викурює хоча б одну цигарку з марихуаною в тиждень, в тканинах мозку постійно знаходяться метаболіти дельта-9-ТГК. Ці метаболіти, на відміну від самого дельта-9-ТГК, не володіють психотропною активністю, тобто не викликають так званого «кайфу», але їх присутність в тканинах мозку також призводить до незворотних наслідків.

Також відомо, що ТГК пригнічує активність нейронів і провідних шляхів гіпокампу — частині мозку, яка бере участь у процесах навчання, запам’ятовування та інтеграції чуттєвого досвіду з емоціями і спонуканнями. У 1987 році американські дослідники Хукер і Джонс встановили, що такі порушення мають місце навіть при одноразовому вживанні канабісу. Однак самим підступним наслідком впливу ТГК на мозок є те, що курець марихуани поступово втрачає здатність до логічних умовиводів. Відсутність здатності до аналізу подій, зіставленню фактів, міркуванню — характерна риса практично кожного, хто навіть зрідка вживає коноплю. Зрозуміло, сам курець цього не за що не визнає.

Досить кумедно на фоні таких наслідків для мозку, слухати висловлювання про лікарські властивості конопель і її застосування в медицині. Так, дійсно, в деяких країнах лікарі застосовують канабіс при лікуванні тяжкохворих раком або СНІДОМ. Однак таке «лікування» насправді не зовсім виправдано. Так, наприклад, володіючи психотропними властивостями, дельта-9-ТГК викликає апетит у хворих на СНІД, знижує біль у хворих на рак, а у деяких випадках навіть здатний привести до відмирання ракових клітин при захворюванні на рак мозку. І хоча останнє, на сьогоднішній день ще досить спірно, то не варто забувати про те, що разом з раковими клітинами гинуть і здорові клітини мозку. Не кажучи вже про те, що для купірування болю при онкологічних захворюваннях, в медичній практиці існує достатня кількість більш ефективних препаратів, що володіють меншим, ніж канабіс, побічною дією для організму.

Дискусії з приводу корисності чи шкідливості каннабіса будуть завжди. Однак, в більшості випадків, за «нешкідливість» цього наркотику виступають ті, кому, так чи інакше, вигідна ця брехня. Що ж стосується індивідуально кожного, то сумнівів тут бути не повинно — досить подивитися на будь гашишистов, і тоді його спосіб життя, вираз очей, мова і життєва позиція, напевно допоможуть зробити свій вибір у відношенні конопель: курити чи не курити.

Володимир Бурилін

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.