Конкор — показання до застосування встановлює лікар

Конкор — це препарат, який застосовується для лікування серцево -судинних захворювань. Але перед його призначенням жінка обов’язково повинна пройти повне обстеження — тільки після цього і виключення всіх протипоказань може бути призначений Конкор.

Дія Конкор на серці

Конкор є бета1-адреноблокатором, тобто лікарським препаратом, який блокує стимулюючу дію адреналіну на серце. Під дією адреналіну серце скорочується частіше, коронарні судини звужуються, а артеріальний тиск підвищується. Відповідно, Конкор, блокуючи доступ адреналіну до серця, сприяє розширенню коронарних судин, зменшенню частоти серцевих скорочень і зниження артеріального тиску.

Випускається Конкор в таблетках по 5 і 10 мг австрійської фармацевтичною компанією Нікомед.

При ішемічній хворобі серця

Ішемічна хвороба серця розвивається на тлі атеросклеротичного ураження кровоносних судин, які приносять артеріальну кров до серцевого м’яза (міокарду) і називаються коронарними судинами. При атеросклерозі просвіт цих судин зменшується за рахунок відкладення на стінках атеросклеротичних бляшок. Тому навіть незначний спазм судин призводить до того, що міокард страждає від нестачі кисню і поживних речовин, що з’являється у вигляді нападів стенокардії. Стенокардія — це напади сильних короткочасних серцевих болів, терпіти які не можна, так як порушення живлення серцевого м’яза протягом тривалого часу призведе до відмирання її тканини, тобто до інфаркту міокарду.

Конкор знімає дію на коронарні судини адреналіну, внаслідок чого зменшується спазм їх стінок і проходять або стають рідше напади стенокардії. Призначається Конкор лікарем після попереднього обстеження, так як для прийому Конкор є багато протипоказань. Зокрема він протипоказаний при гострої серцевої недостатності та кардіогенного шоку, які можуть розвиватися при інфаркті міокарда або при тяжких порушеннях серцевого ритму. Не можна приймати Конкор при порушенні провідності нервових імпульсів в області синусового вузла — місця, де виникають ці імпульси, а також на ділянці передачі імпульсів з синусового вузла на передсердя. Не можна приймати Конкор при значних порушеннях передачі нервових імпульсів з передсердь на шлуночки (атріовентрикулярна блокада II і III ступеня). Не можна приймати Конкор при низькому артеріальному тиску і при занадто рідкісному пульсі (менше 60 ударів на хвилину).

При артеріальній гіпертензії

Артеріальна гіпертензія (гіпертонічна хвороба) — це стабільно високий артеріальний тиск, який може призводити до порушення роботи всіх органів і систем. Для лікування артеріальної гіпертензії велике значення мають лікарські препарати, які призначаються на тривалий час в якості базової терапії. Саме до таких препаратів відноситься Конкор. Зниження артеріального тиску при його прийомі відбувається за рахунок того, що зменшується частота серцевих скорочень і об’єм крові, який виштовхує серце за одне скорочення.

Але цей препарат можна приймати не всім людям з високим артеріальним тиском. Не можна приймати Конкор в тому випадку, якщо артеріальна гіпертензія ускладнилася хронічною серцевою недостатністю в стадії декомпенсації, коли хворому потрібне лікування препаратами з позитивною інотропною дією — здатними збільшити силу серцевих скорочень і одночасно зменшити їх частоту (наприклад, серцевими глікозидами).

Курс лікування Конкором при цьому також призначається індивідуально після обстеження в дозі від 5 до 20 мг один раз на добу.

При хронічній серцевій недостатності

Хронічна серцева недостатність — це стан, при якому серцевий м’яз не справляється зі своєю функцією по доставці крові до всіх органів і систем. Хронічна серцева недостатність може бути компенсованій (серце працює з перевантаженням, але усе ж зовнішніх порушень його діяльності немає) і декомпенсованою, коли відбувається застій крові у венозній системі, так як серце не може перекачувати потрібну кількість крові.

Конкор призначають при компенсованій серцевій недостатності, але протипоказаний при декомпенсованій, тому що він зменшує об’єм крові, який виштовхує серце в кровоносну систему при кожному скороченні. Це може призвести до наростання ознак серцевої недостатності. Призначається Конкор при хронічній серцевій недостатності у дозі не більше 10 мг на добу.

Конкор має багато протипоказань і побічних ефектів. Для того щоб виключити всі протипоказання, пацієнт повинен бути повністю обстежений.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.