Конкор — інструкція: як знизити тиск?

Конкор є лікарським препаратом, який знижує артеріальний тиск, розслаблює стінки кровоносних судин і зменшує частоту серцевих скорочень. Це високоефективний препарат, який приймають тільки за призначенням лікаря після проведення всіх необхідних діагностичних досліджень.

Що таке адреноблокатори

Біологічно активні речовини адреналін і норадреналін грає значну роль в організмі людини. Їх називають гормонами стресу, оскільки вони надають активізують вплив на всі органи і системи, готуючи їх до відбиття нападу: ритм серця прискорюється, кровоносні судини звужуються, бронхи, навпаки, розширюються (організмові в стані стресу необхідний додатковий кисень), артеріальний тиск підвищується. Адреналін і норадреналін є медіаторами, тобто речовинами, за допомогою яких передається нервове збудження по нервовим клітинам. Медіатор взаємодіє зі спеціальними рецепторами, які сприйнятливі саме до даної речовини. Існує чотири види адренорецепторів (альфа-1, альфа-2, бета-1 і бета-2), розташовані в різних органах. Наприклад, бета 1 — адренорецептори розташовані в серці, а бета-2 — в легенях.

При деяких захворюваннях серцево-судинної системи звужуються кровоносні судини, підвищується артеріальний тиск, частішає серцебиття — все це важко позначається на загальному самопочутті хворих. Таким хворим часто призначають лікарські препарати, які блокують надходження адреналіну до бета1-адренорецепторів, які називаються селективними бета1-адреноблокаторами. Селективними (виборчими) їх називають тому, що вони блокують тільки один вид адренорецепторів — бета-1.

Механізм дії Конкор

Конкор (міжнародна непатентована назва — бісопролол) — це високоефективний селективний бета1-адреноблокатор тривалої дії, який випускається в таблетках швейцарською фармацевтичною компанією Нікомед. Перешкоджаючи попаданню адреналіну і норадреналіну на бета1-адренорецептори, Конкор пригнічує провідність і збудливість міокарда, знижує артеріальний тиск, відновлює правильний серцевий ритм і розширює коронарні судини.

Зниження артеріального тиску пов’язано зі зменшенням хвилинного об’єму крові, розширення коронарних судин обумовлено зменшенням потреби серцевого м’яза в кисні, ритм серця відновлюється за рахунок усунення факторів, що викликають його порушення.

Якщо приймати препарат у рекомендованих дозах, то він не робить впливу на органи, що містять бета 2-адренорецептори (наприклад, бронхи). У високих же дозах вплив на ці рецептори може виявлятися, насамперед, у появі спазмів бронхів.

Препарат швидко всмоктується в шлунково-кишковому тракті, потрапляє в кров, звідки надходить у тканини, а потім виводиться, частиною в незмінному вигляді, частиною після розкладання на продукти обміну в печінці через нирки.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.