Конкор: допомога серцю і судинам

Конкор — це препарат, який призначають при різних серцево-судинних захворюваннях. Це дуже ефективний препарат, тому він має багато протипоказань і побічних ефектів. Але при грамотному призначенні Конкор добре переноситься і може значно поліпшити стан хворого.

Механізм дії Конкор

Конкор відноситься до селективним бета1-адреноблокатори. Це означає, що він блокує передачу медіаторів (речовин, які передають нервове збудження) адреналіну і норадреналіну на споріднені їм рецептори — адренорецептори. Адренорецептори, які розташовані в серці, носять назви бета1-адренорецепторів і Конкор пригнічує їх діяльність вибірково (селективно), у терапевтичних дозах не надаючи впливу на адренорецептори, розташовані в інших органах, наприклад, в бронхах. Але якщо хворий окрім захворювання серця страждає ще й якимось захворюванням бронхів (наприклад, бронхіальною астмою або хронічним бронхітом з порушенням прохідності бронхів) або отримує дозу Конкор вище терапевтичної, то можлива поява побічних явищ у вигляді бронхоспазму (адреналін розширює бронхи, а при блокуванні його дії бронхи спазмуються).

Під впливом Конкор розширюються кровоносні судини, в тому числі ті, які постачають кров’ю серцевий м’яз, знижується артеріальний тиск, нормалізується число серцевих скорочень і серцевий ритм. Це дозволяє застосовувати Конкор для лікування різних серцево-судинних захворювань.

При ішемічній хворобі серця розширення коронарних судин викликає прилив крові до серцевого м’яза і попереджає появу нападів стенокардії. М’яз серця «оживає» від додаткового припливу поживних речовин і кисню і починає скорочуватися більш рідко і сильно — це поліпшить стан хворих, які страждають серцево-судинною недостатністю. При артеріальній гіпертензії (підвищеному артеріальному тиску) розширення кровоносних судин призводить до зниження артеріального тиску. А всі разом ці ефекти сприяють відновленню провідності нервових імпульсів в області серця, скорочення частоти серцевих скорочень при збільшенні сили кожного скорочення і відновленню правильного серцевого ритму.

Побічні ефекти при прийомі Конкор

Але, як і будь-який ефективний лікарський препарат, Конкор має ряд побічних ефектів, які не дозволяють його приймати хворим самостійно, без попереднього обстеження і призначення лікаря.

Так, не завжди підійде цей препарат хворим з бронхіальною астмою і обструктивними (з порушенням прохідності) захворюваннями бронхів, так як може викликати бронхоспазм. Побічні ефекти можуть виникати і з боку органів травлення у вигляді нудоти, блювання, проносу і порушень функції печінки.

З боку центральної нервової системи побічні ефекти можуть бути як незначними (невеликі головні болі, запаморочення, безсоння), так і вираженими, у вигляді депресії (вона особливо посилюється, якщо була спочатку), іноді навіть галюцинацій і судом. Конкор може також викликати порушення зору, імунітету, підвищену кровоточивість, біль у м’язах і суглобах, різноманітні алергічні та шкірні реакції.

Протипоказання при прийомі Конкор

Тому Конкор протипоказаний при важких серцево-судинних захворюваннях, таких, як гостра і декомпенсована (з якою неможливо впоратися за допомогою лікування) серцева недостатність, тяжкі порушення прохідності периферичних кровоносних судин, важкі серцеві блокади. Протипоказаний цей препарат також при низькому артеріальному тиску і брадикардії (низькій частоті серцевих скорочень) — під впливом Конкор ці показники можуть ще більше знизитися. Не можна його призначати при різкому порушенні обмінних процесів, що виникли на тлі тяжких захворювань печінки та нирок, спільно з деякими іншими лікарськими речовинами, а також у віці до 18 років.

Особливе ставлення до призначення Конкор вагітним жінкам і годуючим матерям. Вагітним жінкам прийом його рекомендується тільки в крайньому випадку, коли це дійсно необхідно за життєвими показаннями. Справа в тому, що Конкор сприяє зменшенню плацентарного кровоплину, а це означає, що дитина буде хронічно недоодержувати кисень (цей стан називається гіпоксією), що може важко позначитися на його як внутрішньоутробному, так і позаутробного розвитку, особливо страждає від гіпоксії тканину головного мозку.

Годуючим матерям під час прийому Конкор рекомендується не годувати дитину грудьми. Але це означає його переклад на штучне вигодовування, так як Конкор призначають на тривалий час.

Конкор — це високоефективний, але не безпечний препарат для лікування серцевих захворювань, тому приймати його можна тільки за призначенням лікаря.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.