Кон’юнктивіти — коли очі гниють

Кон’юнктивіт — це почервоніння й набрякання слизової оболонки очей і поверхні повік . Слизова оболонка ока називається кон’юнктива, звідси й назва захворювання Кон’юнктивіт — дуже поширена проблема. Як правило, він легко поширюється, особливо серед дітей в дитячих садках і школах.

І оскільки кон’юнктивіт часто розноситься через руки, важливо їх ретельно мити. Якщо поділитися серветкою, рушником або предметами особистої гігієни з людиною, у якої кон’юнктивіт, то можна «підхопити» цю інфекцію самому.

Причини

Найпоширеніша причина кон’юнктивіту — вірус. Зазвичай все відбувається в той момент, коли ви хворієте застудою, або відразу після хвороби. Менш часто зустрічається бактеріальний кон’юнктивіт. Сухе повітря, алергія, дим і хімічні препарати також можуть стати причиною кон’юнктивіту.

Симптоми

Симптоми можуть бути наступними:

 • Почервоніння
 • Сверблячка чи печіння в очах
 • Сльозотеча. Очі можуть виділяти прозору або густовато білого відтінку рідина.
 • З очей виділяється сірий або жовтий гній. Найпоширеніший симптом кон’юнктивіту — це коли ви прокидаєтеся зі злиплими від висохлого гною віями.
 • Підвищена чутливість до світла.
 • Ці симптоми можуть бути тільки в одному оці, в обох або з одного ока «перекочувати» у другій. При вірусному кон’юнктивіті симптоми зазвичай виникають в одному оці, і потім можуть з’явитися і в іншому.

  Якщо ви підозрюєте, що у вас кон’юнктивіт, зверніться до лікаря, щоб він призначив ефективне лікування.

  Якщо у вас з’явилися інші симптоми, наприклад, біль в очах або зміна зору, якщо ви носите контактні лінзи або у вас є інші проблеми зі здоров’ям, то можливо, це більш серйозне захворювання очей. У цьому випадку звернення до лікаря просто необхідно. У маленьких дітей симптоми кон’юнктивіту можуть вказувати на вушну інфекцію, а значить необхідно якомога швидше звернутися до лікаря.

  Діагностика

  Щоб поставити діагноз лікар проводить огляд очей і розпитує про симптоми. Іноді за допомогою ватного тампона він збирає виділяється очну рідину для проведення аналізу на бактерії або наявність інших інфекцій.

  Лікування

  Якщо лікар вважає, що у пацієнта бактеріальний кон’юнктивіт, він прописує антибіотичні очні краплі або очну мазь, щоб знищити бактерії. При лікуванні антибіотиками симптоми, як правило, зникають за 2-3 дні. Але антибіотики допомагають тільки при бактеріальному кон’юнктивіті і не діють при більш поширеному вірусному кон’юнктивіті. Вірусний кон’юнктивіт часто проходить сам через 7-10 днів. Але якщо через 10 днів симптоми не зникають, слід звернутися до лікаря.

  Якщо причиною кон’юнктивіту є алергія або хімічний препарат, захворювання не пройде, поки ви не виключите взаємодію з фактором, який провокує захворювання.

  Існують способи лікування кон’юнктивіту, які ви можете застосовувати самостійно в домашніх умовах, і які допоможуть вам почувати себе краще до тих пір, поки інфекція не буде переможена.

 • Частіше мийте руки. Завжди мийте їх перед тим, як застосовувати препарат для лікування кон’юнктивіту, доторкатися до очей або особі, а також після цього.
 • Видаляйте засохлу корочку з очей за допомогою змоченої ватної палички або чистою вологою серветки. Протріть очей в напрямі від внутрішнього куточка до зовнішнього. При цьому кожен раз використовуйте чисту частину серветки. Якщо інфекція знаходиться тільки в одному оці, будьте обережні, щоб не занести її у другій очей.
 • При болю в очах кілька разів в день накладайте на повіки холодну або теплу вологу серветку (температуру вибирайте у відповідності зі своїми відчуттями).
 • Не надягайте контактні лінзи до повного лікування кон’юнктивіту. Простерілізуйте лінзи і очистіть контейнери для їх зберігання. Якщо ви використовуєте одноразові лінзи, то після усунення кон’юнктивіту, коли носити лінзи знову стає безпечно, візьміть нову пару. Після зникнення симптомів захворювання почекайте близько двох днів, перш ніж знову надіти лінзи.
 • Якщо лікар прописав вам антибіотичні краплі для очей або мазь, використовуйте їх строго у відповідності з його вказівками. Застосовуйте препарат стільки часу, скільки необхідно за інструкцією, навіть якщо стан ваших очей покращився раніше. Кінчик флакона повинен завжди залишатися чистим. Також він не повинен стикатися з поверхнею очей.
 • До остаточного одужання кон’юнктивіту не слід робити макіяж очей. Також необхідно викинути всі засоби макіяжу, які ви використовували на момент зараження.
 • До вилікування захворювання не обмінюйтеся ні з ким рушниками, подушками або гігієнічними серветками.
 • Якщо причиною кон’юнктивіту є алергія, то для пом’якшення симптомів необхідно використовувати краплі та інші препарати від алергії.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.