Компульсивное переїдання: що б такого з’їсти знову і знову?

загрузка...

Компульсивное або неконтрольоване переїдання — розлад харчової поведінки, від якого страждають мільйони людей у всьому світі, особливо в розвинених країнах. Як і у випадках з іншими розладами харчової поведінки (анорексія і булімія), люди, що страждають компульсивним переїданням, відрізняються зниженою самооцінкою; їм здається, що вони не можуть контролювати, що відбувається, часто відчувають себе безпорадними. Принаймні половина людей з цим розладом відчувають себе пригнічено і впадають у депресію. Вони відзначають, що переїдання часто супроводжує зміну настрою, особливо, коли вони відчувають роздратування, злість, смуток, хвилювання, розлад, або переживають стрес.

Психологи і лікарі стверджують, що багатьох людей з компульсивним обжерливістю об’єднує їх поведінку і вираз емоцій, у тому числі зловживання алкоголем, імпульсивність і нездатність нести відповідальність за себе і за свої дії. Від булімії це розлад харчової поведінки відрізняється тим, що за ним не слідують період чистки. Через це люди, які страждають компульсивним переїданням, часто набирають зайву вагу або страждають ожирінням.

Компульсивное переїдання більш характерно для жінок, ніж для чоловіків. Співвідношення таке: 3 жінки та 2 чоловіки. Від цього розладу можуть страждати представники всіх рас.

Люди, що страждають від ожиріння і мають цей розлад, часто набирають зайву вагу вже в молодому віці, на відміну від тих, хто не має даного розладу. Вони можуть якийсь час дотримуватися дієти, і швидко скинути вагу, а потім з такою ж швидкістю знову набрати вагу.

Причини компульсивного переїдання

Точні причини розладу компульсивного переїдання досі невідомі, і вчені тільки починають розуміти наслідки розладу і фактори, що впливають на його розвиток. Як і при інших харчових розладах, прийнято вважати, що розлад компульсивного переїдання є наслідком поєднання психологічних, біологічних факторів, а також факторів навколишнього середовища.

Розлад компульсивного переїдання пов’язують з іншими розладами психічного здоров’я. Майже половина всіх людей, що страждають розладом компульсивного переїдання, страждали або страждають депресією, однак точна природа цього зв’язку залишається неясною. Багато людей говорять про те, що гнів, смуток, туга, тривожність або інші негативні емоції можуть викликати напад компульсивного переїдання.

Харчові розлади, включаючи розлад компульсивного переїдання, мають тенденцію розвитку у сім’ях, що дає привід підозрювати, що схильність харчових розладів можна успадкувати. Дослідники також перевіряють те, як хімічні речовини мозку й метаболізм (спосіб, яким тіло спалює калорії) впливає на розвиток розлади компульсивного переїдання. Деякі вчені припускають, що в цьому беруть участь гени, так як даний розлад часто виникає у декількох членів сім’ї відразу.

Люди, що страждають розладом компульсивного переїдання, часто походять із сімей, в яких прийнято переїдання, або які приділяють ненормально велику увагу їжі; наприклад, використовуючи її як заохочення або засіб компенсації.

Певні моделі поведінки та емоційні проблеми більш характерні для людей, які мають цей розлад. Наприклад, зловживання алкоголем, раптове імпульсивна поведінка, відсутність відповідальності, коли людина не відчуває себе частиною суспільства, коли людина перестає говорити про свої почуття і не помічає їх.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.