Комедони: причини, симптоми і лікування

Комедони — це різновид кісти; як правило, вони з’являються на носі, лобі, і підборідді людей, які страждають акне. Комедони діляться на відкриті (чорні вугрі) і закриті, або білі вугри. Відкриті комедони, як правило, маленькі і безболісні; закриті комедони можуть досягати п’яти міліметрів у діаметрі (при важких формах акне — ще більше), і викликати сильний біль при тиску.

Комедони утворюються, коли в порах шкіри скупчуються омертвілі клітини шкіри, різні забруднення і себум — жирне речовина, яка виділяє шкіра. До себума містяться меланін та інші пігменти, які окислюються і темніють при контакті з повітрям. Закриті комедони не темніють, так як їх вміст повністю закрито тонким шаром шкіри.

Найбільш часто комедони з’являються в період пубертату — лише близько 20% людей не стикаються з такою проблемою в підлітковому віці. Гормональні зміни у підлітків примушують сальні залози працювати особливо активно, через що з’являються прищі, що доставляють підліткам багато неприємностей. Однак сьогодні від комедонов все частіше страждають люди, у яких перехідний вік давно завершився.

Освіта комедонов

У нормі жири, які виробляють сальні залози, рівномірно розподіляються по шкірі — вона зволожується, і не виникає жодних проблем.

Однак у деяких випадках сальні залози виробляють занадто багато жиру і / або пори занадто швидко забиваються омертвілими клітинами, і створюється сприятливе середовище для розмноження бактерій Propionibacterium acnes. Іноді комедони з’являються в результаті зловживання косметикою (особливо якщо володар жирної шкіри часто користується жирним кремом), чи якщо людина регулярно забуває знімати макіяж. В результаті пори шкіри виявляються заблоковані і утворюються комедони, але вони швидко проходять, якщо людина починає використовувати відповідну йому косметику і правильно очищати шкіру. Вилікувати комедони, в яких почали розмножуватися бактерії, значно важче.

Білі комедони, досягнувши певного розміру, з часом зазвичай проходять самі по собі. Чорні комедони, як правило, довго зберігаються на певних ділянках шкіри, не збільшуючись, але і не зникаючи.

Лікування комедонов

Для лікування комедонов, перш за все, необхідно правильно очищення шкіри. Слід мити обличчя двічі в день теплою (не гарячою!) Водою і м’яким милом. За бажанням можна використовувати і різні очищають лосьйони — тільки без спирту, щоб не пересушити шкіру. Крім того, при комедонах можуть бути корисні безрецептурні засоби з бензоїл пероксидом і саліцилової кислотою. У деяких випадках лікар може виписати більш сильнодіючі засоби.

Те, що можна позбутися від комедонов за допомогою дієти — поширена помилка. В дійсності жирна та солодка їжа не викликають комедони, а відмова від них навряд чи поліпшить стан шкіри.

У деяких випадках для лікування комедонов можуть бути використані гормональні таблетки або антибіотики. Деякі з цих коштів мають серйозних побічні ефекти, тому їх можна приймати тільки зі схвалення лікаря і під його наглядом.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.