Кольпоскопія шийки матки: ризик мінімальний

загрузка...

Кольпоскопія шийки матки — процедура, що виконується після виявлення аномалій в слизовій шийки матки при безпосередньому огляді і передбачає детальне обстеження цервікального каналу за допомогою спеціального мікроскопа (кольпоскопа). Кольпоскопія дозволяє визначити ступінь змін клітин слизової шийки матки і необхідність лікування. У деяких випадках для точного визначення аномальних утворень в шийці матки вимагається розширена кольпоскопія, що припускає обробку слизової спеціальними розчинами.

Чим кольпоскопія шийки матки відрізняється від безпосереднього огляду

Безпосередній огляд шийки матки — процедура, яка при регулярному виконанні допомагає вчасно розпізнати і запобігти розвитку раку шийки матки. Такий огляд дозволяє виявити на ранній стадії зміни (аномалії) клітин слизової шийки матки, які без належного лікування підвищують ризик розвитку раку в майбутньому. Згідно зі статистикою, в одному з двадцяти випадків при огляді виявляються які-небудь клітинні аномалії (діскаріоз). У більшості випадків аномальне стан клітин не означає наявність раку шийки матки — діскаріоз лише вказує на те, що деякі клітини слизової можуть переродитися в злоякісну пухлину в майбутньому.

Безпосередній огляд шийки матки дозволяє визначити наявність аномалій, але не ступінь або масштаби змін. Саме для таких цілей необхідна кольпоскопія, що дозволяє обстежити аномальні ділянки слизової більш детально і повно.

У деяких випадках для повноти обстеження може знадобитися обробка слизової шийки матки спеціальними розчинами, а після кольпоскопії шийки матки — біопсія, процедура збору зразків тканин, які пізніше досліджуються під мікроскопом для визначення точного типу аномалій в клітинах.

Коли необхідна кольпоскопія шийки матки

Виконання кольпоскопії шийки матки рекомендується в тому випадку, коли безпосередній огляд виявив деякі зміни клітин слизової шийки матки. Необхідно пам’ятати про те, що аномалії в ході огляду шийки матки виявляються дуже часто і це аж ніяк не означає рак — у дуже рідкісних випадках безпосередній огляд дозволяє діагностувати рак шийки матки.

У деяких випадках кольпоскопія виконується після невдалого огляду — наприклад, якщо безпосереднє обстеження шийки матки було ускладнене кровотечею або підвищеною кількістю слизу в цервікальному каналі. Крім того, кольпоскопія показана при підозрі на інфекцію, запалення шийки матки або поліпи (не ракові утворення).

Перед кольпоскопією шийки матки

Кольпоскопія шийки матки — процедура досить проста і не вимагає особливої підготовки. Тим не менш, перед виконанням процедури необхідно врахувати наступні аспекти:

 • У більшості випадків виконання кольпоскопії в період менструкціі не рекомендується, оскільки вагінальна кровотеча ускладнює проведення процедури і обстеження стану слизової шийки матки.
 • За двадцять чотири години до проведення кольпоскопії необхідно відмовитися від статевих контактів і засобів інтимної гігієни (тампонів)
 • За добу до кольпоскопії не можна користуватися вагінальними кремами, мазями, супозиторіями — в тому числі будь-якими лубриканти, сперміцидами, протигрибковими препаратами.
 • За двадцять чотири години до проведення кольпоскопії рекомендується не проводити спринцювання.
 • Оскільки кольпоскопія може викликати досить неприємні, хоча і не больові відчуття, за годину до процедури можна прийняти парацетамол або інше знеболююче.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.