Кольпіт — доставить масу неприємностей

Кольпіт — це запалення слизової оболонки піхви. Це одне з найпоширеніших захворювань серед жінок репродуктивного віку. Збудниками запального процесу слизової оболонки піхви є хвороботворні мікроби: стафілококи (рідше стрептококи), кишкова паличка, протей, трихомонади, мікоплазми, гонококи та інші. До сприяючих чинників кольпіту відносяться загальні хронічні захворювання, порушення функції яєчників, недотримання правил особистої гігієни.

Виникненню кольпіту сприяють також запальні захворювання внутрішніх статевих органів або пошкодження піхви, опущення стінок піхви, тривалий і нераціональне застосування антибіотиків, гострі інфекційні захворювання (дифтерія, скарлатина, кір), ендокринні захворювання, алергічні реакції (на презерватив, свічки, мазі) . Якщо кольпіт не лікувати, запалення може перейти на каналу шийки матки, матку, придатки, що, в свою чергу призводить до ендометріозу, ерозії шийки матки і безпліддя.

Симптоми і загальні ознаки кольпіту

Виділяють специфічний і неспецифічний кольпіт. Специфічний кольпіт зазвичай розвивається при передачі специфічної інфекції, як правило, статевим шляхом. При обстеженні стінок піхви при гострій формі захворювання спостерігається набрякла, бархатиста, гіперемована слизова оболонка. Вона зазвичай легко травмується при зіткненні зі сторонніми об’єктами і починає кровоточити.

Неспецифічний кольпіт являє собою інфекційно-запальне захворювання піхви, викликане дією умовно-патогенних мікроорганізмів (кишкової палички, стрептокока, стафілокока). При типовому неспецифічному кольпіті піхвові виділення зазвичай носять серозний, а в подальшому слизовий і гнійний характер.

Вагінальні виділення можуть носити гнійний характер з самих перших днів захворювання, як при зараженні хламідіозом. При гнійному запальному процесі слизова піхви інтенсивно покривається шаром гноевідних накладень, в деяких випадках схожих на бляшки. Можливо ускладнення гнійного кольпіту виникненням інфільтрату в стінці піхви і розвитком паракольпіти. Для захворювання, викликаного дріжджовими мікробами-кандидами, властиво почервоніння слизової піхви, на поверхні якої виникають білуваті плями, що представляють собою нитки гриба і клітинне розкладання.

При захворюванні, викликаному трихомонадами, виникають рясні пінисті білі, гіперемія слизової піхви. При гострому гонорейному кольпіті слизова оболонка піхви набрякла і гіперемована, відбувається рясне виділення гнійних білій. Виникає на печіння і тиск в паху. Ця форма Колпитів розвивається при зараженні гнійними виділеннями з входу в піхву або з каналу шийки матки.

Лікування кольпіту

Лікування кольпіту направлено на боротьбу із збудником захворювання (антибактеріальні, противірусні, протигрибкові ліки), відновлення нормальної мікрофлори піхви і зміцнення імунітету.

Лікування кольпіту повинне бути комплексним, спрямованим не лише на боротьбу з інфекцією, але і на усунення супутніх захворювань. Призначають антибактеріальні препарати, що впливають на збудники захворювання. Антибіотики застосовують у вигляді свічок, вагінальних таблеток, мазей, гелів. Місцеве лікування часто комбінують із загальною антибіотикотерапією з урахуванням чутливості збудника.

Будь антибактеріальна терапія, особливо антибіотики, пригнічують нормальну мікрофлору піхви, тому після закінчення курсу лікування рекомендується прийом ліків, які відновлюють рівень лактобактерій в піхві.

Під час лікування кольпіту рекомендується дотримуватися дієти, що виключає гострі, солоні, копчені страви. Рекомендується вживати в їжу більше молочних і молочно-кислих продуктів, овочів і фруктів. Крім того, під час лікування рекомендується виключити статеві контакти, так як додаткове ушкодження піхви затримує одужання. Не слід забувати про інтимну гігієну і щоденній зміні нижньої білизни.

Особливу увагу слід приділити лікуванню кольпіту у вагітних жінок. Під час вагітності кольпіт може призвести до зараження навколоплідних вод і розвитку ускладнень вагітності (передчасні пологи). Більшість локальних препаратів, призначених для лікування кольпіту, безпечні під час вагітності, але перед їх використанням слід проконсультуватися у лікаря.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.