Кольорові лінзи: як навчитися «робити вічка»

Існує два основних види кольорових лінз — відтінкові, які тільки підсилюють природний колір очей і справжні кольорові, за допомогою яких можна на деякий час повністю змінити колір очей. Кольорові лінзи можуть бути самих різних кольорів — окрім карих, блакитних, сірих і зелених, можна купити червоні, чорні, фіолетові, жовті лінзи, а також лінзи з різними візерунками. Такі лінзи часто використовуються в кіно — наприклад, для створення образів вампірів і зомбі, або для імітації розширення зіниці під впливом заборонених наркотичних засобів. Сьогодні купити кольорові лінзи може практично будь-який бажаючий. Найчастіше кольорові лінзи носять в косметичних цілях, але іноді з їх допомогою маскують різні дефекти, наприклад, катаракту або відсутність забарвлення райдужної оболонки.

Виробники кольорових лінз стараються, щоб їх продукція як можна точніше імітувала малюнок райдужної оболонки ока (винятком є декоративні лінзи). У центрі лінза прозора, так що носіння таких лінз не заважає зору.

Вибір лінз

Втім, тим, хто збирається носити кольорові лінзи, слід бути обережними при виборі. Хоча випускаються лінзи різних розмірів, серед яких більшість покупців можуть знайти свій, існує ймовірність того, що кольорова частина лінзи буде частково закривати зіницю. Крім того, оскільки розмір зіниці має властивість збільшуватися в темряві, при носінні кольорових лінз можуть виникнути проблеми з нічним зором.

Ні в якому разі не міняйтеся кольоровими лінзами з іншими людьми — це може призвести до зараження різними інфекціями, включаючи ті, що можуть призвести до втрати зору.

Кольорові лінзи можуть бути як з діоптріями, так і нульові, які використовуються виключно в косметичних цілях. Щоб купити кольорові лінзи, що коректують зір, необхідний рецепт лікаря.

У багатьох країнах для покупки простих кольорових лінз (без діоптрій) також потрібно рецепт, проте цим правилом часто нехтують. У той же час фахівці попереджають про те, що кольорові лінзи, як і контактні лінзи, можуть викликати почервоніння очей, подразнення; іноді вони сприяють розвитку інфекційних захворювань. Тому перш ніж починати носити косметичні лінзи, настійно рекомендується пройти обстеження в офтальмолога. При тривалому використанні, щоб уникнути можливих ускладнень, потрібно проходити обстеження регулярно.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.