Кольорові контактні лінзи — безпечний і модний аксесуар

Кольорові контактні лінзи — це ефективний і, очевидно, простий спосіб швидко змінити зовнішність. Колись їх використовували переважно в кіноіндустрії, але тепер не тільки герої, наприклад, «Сутінків» можуть миттєво змінити природний колір очей на золотистий, червоний, або будь-який інший.

За кілька років продажі кольорових лінз виросли на 20%, і, ймовірно, продовжать рости. Виробники орієнтуються, перш за все, на молодь, пропонуючи лінзи не тільки блакитного, зеленого, чорного та інших більш-менш природних кольорів, але й лінзи, наприклад, із зображенням Веселого Роджера, мов полум’я, котячих зіниць, і так далі.

Однак черговий модний тренд являє собою значну небезпеку. Навіть лінзи, які не коригують зір, а лише змінюють колір райдужки, повинні підбиратися за допомогою офтальмолога. Тим не менш, багато підлітків і навіть дорослі люди купують лінзи через інтернет, без попередньої консультації з фахівцем. Більше того, лікарі говорять про те, що молоді люди обмінюються кольоровими лінзами один з одним і навіть фарбують їх рослинними фарбами — все це, звичайно, не робить носіння кольорових лінз більш безпечним.

Ризики

Взагалі, носіння будь-яких контактних лінз пов’язане з певними ризиками. Однак деякі люди вважають, що, так як кольорові лінзи не коригують зір і використовуються виключно в косметичних цілях, їх можна купувати і носити, не проконсультувавшись з лікарем. Насправді, кольорові лінзи робляться з того ж матеріалу, що й звичайні лінзи, і є в тій же мірі чужорідними елементами для рогівки.

Ретельний підбір лінз за допомогою професіонала істотно знижує ризик ускладнень.

Найбільш серйозний ризик, пов’язаний з купівлею кольорових контактних лінз без рецепта — це інфекція. Наслідки бактеріальної інфекції можуть бути дуже серйозними — аж до втрати зору і необхідності трансплантації рогівки. Бактерії можуть знаходитися на лінзах, що зберігалися в пошкоджених упаковках або у вироблених в умовах, не відповідних стандартним вимогам. Неправильне очищення лінз також може стати причиною бактеріальної інфекції. Консультація лікаря необхідно ще й тому, що він розповість, як правильно доглядати за лінзами, вставляти і знімати їх.

Розмір лінз також має велике значення. Невідповідна за розміром лінза може привести до пошкодження рогівки і погіршення зору.

За даними лікарів, серйозні очні інфекції розвиваються лише у чотирьох осіб з кожних 10000, носять кольорові лінзи. Однак для того, хто виявиться одним з цих чотирьох, буде зовсім неважливо, що решта 9996 чоловік благополучно живуть зі своїм новим кольором очей. Щоб уникнути важких ускладнень, потрібно всього лише витратити трохи часу на візит до лікаря.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.