Колонотерапія — як правильно очистити кишечник

Колонотерапія (або гідроколонотерапія, іригація товстого кишечника, детоксикаційна терапія) — це процедура очищення товстої кишки (товстого кишечника) від шлаків і паразитів. Для колонотерапіі застосовують воду, трав’яні відвари, ферменти та інші речовини, в тому числі кава.

Що таке колонотерапія

Існуючі наукові дані не підтверджують думку про те, що колонотерапія ефективна при лікуванні раку або будь-яких інших захворювань. Більш того, за деякими даними, колонотерапія може становити загрозу для здоров’я і життя людини.

Прихильники колонотерапіі вважають цей метод кращим засобом очищення організму від відходів життєдіяльності, що залишилися в товстому кишечнику. Оскільки, на їхню думку, детоксикація підсилює природні здібності організму до самозцілення, про колонотерапіі іноді говорять як про метод лікування ряду захворювань. Однак насправді колонотерапія може розглядатися тільки як засіб профілактики або як частина режиму внутрішньої гігієни.

Очищаючі клізми з кавою застосовуються для лікування деяких онкологічних захворювань, але це застосування дуже суперечливе. Прихильники цього методу лікування стверджують, що клізми з кавою корисні для очищення товстого кишечника, а чистий і «незахламленний» кишечник може розпізнавати і знищувати ракові клітини. На думку лікарів, клізми з кавою корисні в тому сенсі, що стимулюють виведення токсинів з печінки і жовчного міхура та їх подальше «вимивання» з організму, що дозволяє імунній системі знищувати патологічні клітини.

Як проходить колонотерапія

Колонотерапію виконує лікар-гігієніст або проктолог. Через анальний отвір і пряму кишку в товстий кишечник вводять пластикову трубку, через яку кишечник наповнюють водою або іншою рідиною (в загальній складності до 40 літрів). Прокачуванням рідини займається спеціальний апарат або насос. Для порівняння, звичайна клізма дозволяє очистити тільки пряму кишку і використовується значно менше рідини (лише кілька літрів). Коли товста кишка наповнена водою, виконують масаж живота, щоб стимулювати очищення стінок кишечника від калових каменів. Спокійне наповнення і спорожнення кишки покращує її рухову активність, підвищує тонус м’язів. Потім через іншу трубку з організму виводяться відходи і рідина. Процедура, як правило, повторюється кілька разів; в середньому сеанс колонотерапіі триває від 45 до 60 хвилин. Клізми з кавою також можуть бути включені в програму лікування.

Колонотерапія: екскурс в історію

Клізми і інші «очищають ритуали» широко застосовувалися ще в Давньому Єгипті для виведення з організму токсичних відходів. У XIX столітті лікарі нерідко описували товсту кишку як «каналізацію» організму і стверджували, що застій в товстому кишечнику призводить до скупченню токсинів і шлаків, які поглинаються організмом. Ця теорія набула назву «аутоінтоксикації». Проносні, чищення і клізми широко застосовувалися для запобігання накопичення відходів.

Колонотерапія стала придбала велику популярність в Сполучених Штатах в 1920-х і 1930-х роках, коли «іригаційні апарат» з’явилися майже у всіх лікарнях і приватних практиках. Хоча з розвитком медицини і спростуванням теорії аутоінтоксикації процедура стала менш популярною, сьогодні вона переживає друге народження.

Наскільки ефективна колонотерапія

Відомі наукові дані не підтверджують всіх переваг колонотерапіі. Так, відомо, що більшість травних процесів (в тому числі всмоктування поживних речовин) відбувається в тонкій кишці. Всі продукти життєдіяльності організму, які залишаються в товстій кишці, повинні виводитися з каловими масами.

Ускладнення та побічні ефекти колонотерапіі

Колонотерапія становить загрозу для здоров’я. Використання нестерильного обладнання, порушення електролітичного балансу і перфорація стінки кишечника можуть призвести до інфекцій, ряду захворювань і навіть летального результату. Хворі дивертикулитом, виразковим колітом, хворобою Крона, тяжкою формою геморою, пухлинами прямої або товстої кишки, а також пацієнти операції на кишечнику піддаються підвищеному ризику пошкодження кишечника. Протипоказанням до колонотерапіі також є ниркова або серцева недостатність (у цьому випадку побічним ефектом процедури може бути електролітний дисбаланс). Крім того, зі стінок товстого кишечника в організм можуть всмоктуватися багато речовини, що викликають токсичні та алергічні реакції. Колонотерапія також може викликати дискомфорт і спазми.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.