Колискові — заспокоюють і розвивають

Колискові, напевно, єдина частина фольклору, яка дійшла до наших днів, повноцінно існує і розвивається. Колискові існують багато століть, і, не дивлячись на технічний прогрес, не втрачають своєї значущості. Замінити їх чимось іншим досі не вийшло. Чому ж колискові так популярні? І для чого вони потрібні в наш час?

Кому і навіщо потрібні колискові?

Колискові необхідні дітям різного віку. Їх найперше завдання — заспокоїти дитину і налаштувати його на міцний здоровий сон.

Мелодійні, прості, тихі — колискові подобаються і зовсім маленьким дітлахам, і їх батькам. Мами після довго дня заспокоюються самі, коли наспівують своєму малюкові тиху пісеньку. У багатьох сім’ях колискові — це традиційне завершення дня, ритуал, без якого неможливо обійтися.

Колискові розвивають. Це перше зіткнення дитини з мистецтвом, і воно дуже важливо. Дитина чує мову, вчиться сприймати і звичайна розмова, і пісню. Він звикає до голосу матері, запам’ятовує мелодію і впізнає її. Пізніше він почне розрізняти слова і повторювати їх. Коли дітлахи підростають, вони із задоволенням співають колискові своїм лялькам і навіть батькам.

Колискові допомагають встановити міцний зв’язок між малюком і батьками. Під час відходу до сну необхідний тісний контакт між матір’ю і дитиною. Малюк повинен відчувати, що його не кидають, а допомагають відпочити від денних турбот. Невигадливі пісеньки допомагають проявити щирі почуття і налаштувати всіх членів сім’ї на потрібний лад.

Колискові — це прекрасна альтернатива іншим способом укладання дитини. Замість утомливих заколисувань і довгих розмов цей звичний ритуал дає набагато кращий результат.

Чому колискові краще?

Звичайно, зараз є безліч винаходів, що дозволяють замінити живу колискову. Це співаючі іграшки, спеціальні пристосування з запасом мелодій, диски та просто телевізор. Деякі батьки вдаються до таких помічникам, вважаючи, що такі пісні нітрохи не гірше, ніж традиційні колискові.

Інші батьки посилаються на те, що зовсім не вміють співати і не хочуть, щоб їх дитина звикав до фальшивим пісням.

Але дитині зовсім не важливо, що співають йому перед сном, йому важливо як і хто це робить для нього.

Ніяка іграшка або магнітофон не замінить дитині любов, з якою мама обіймає його перед сном, наспівуючи нехай навіть самий простий мотив.

Універсальної колискової не існує, в кожній родині співають свої пісеньки, а хтось навіть придумує і свої. Не обов’язково копіювати ті пісні, які співали ваші бабусі, якщо вам не хочеться. Важливіше, щоб дитина відчувала вашу присутність і турботу.

Іграшка або телевізор можуть бути яскравіше і цікавіше, ніж ваші пісні, але дитина завжди віддасть перевагу заснути у вашій присутності, ніж під монотонне бурчання байдужого скриньки.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.