Коли з’являються перші ознаки вагітності: головне — не переплутати сигнали

Перші ознаки вагітності можуть з’явитися вже через тиждень після зачаття, але найчастіше вони все ж таки з’являються після того, як з’явилася затримка чергової менструації. Це ознаки спочатку носять неясний і невизначений характер, але з кожним днем вони стають все більш чіткими.

Що відчуває жінка на початку вагітності

Найчастіше першими ознаками вагітності є напади нудоти у вигляді раптового запаморочення, брак повітря, серцебиття і легкої нудоти. Якщо в цей час не може сісти або прилягти, то може навіть втратити свідомість. Це пов’язано з тим, що на вагітність реагує вегетативна нервова система, яка іннервує внутрішні органи і стінки кровоносних судин. Напади нудоти зазвичай пов’язані зі зниженням артеріального тиску.

Зміни відбуваються і в центральній нервовій системі, жінка відчує їх повною мірою, випробувавши поява раптових змін настрою. Так, ні з того ні з сього, раптом приходить роздратування. Дратує все навколо: звична обстановка, члени, сім’ї, колеги по роботі. А якщо при цьому ще щось не ладиться, то найпростіша ситуація закінчується скандалом і сльозами. Але також раптово може нахлинути і прекрасне, піднесений настрій і тоді весь світ забарвлюється в рожевий колір. Такий стан говорить про те, що під впливом центральної нервової системи починає змінюватися гормональний фон, а це завжди непросто, згадайте, як в цей період поводяться підлітки.

Змінюються і смакові пристрасті жінки. У когось це відбувається більш виражене, у когось менше. При цьому улюблені страви більше не приваблюють, а іноді навіть викликають огиду і, навпаки, те, що раніше зовсім не подобалося, тепер стає просто життєво необхідним — його хочеться нестримно, іноді до тремтіння в руках. У роті часто з’являється своєрідний металевий присмак, який псує навіть самі улюблені блюда.

Не меншим змінам піддається і нюх: духи тепер викликають огиду, а залучає часто те, що раніше було огидно: солодкуваті парфуми, запах бензину, вихлопних газів.

Нарешті, ознакою вагітності можуть бути нудота, блювання і слинотеча. Часто вони носять рефлекторний характер через роздратування нервів, здатних викликати такі явища. Ці ознаки також можуть з’явитися вже через тиждень після зачаття. Іноді вони стають дуже вираженими: постійна нудота, багаторазова блювота, рясне слинотеча. Все це супроводжується великою втратою рідини і зневоднюванням. У такому випадку говорять про токсикозі першої половини вагітності або про ранньому токсикозі. Він може тривати до дванадцятої — чотирнадцятого тижня вагітності і проходить тільки після того, як сформується плацента.

Перші відчуття жінки під час вагітності можуть бути дуже різними.

Перші об’єктивні ознаки вагітності

Перші об’єктивні ознаки вагітності з’являються не відразу. У перший тиждень вагітності їх точно немає. Але потім, після впровадження зародка в стінку матки починає вироблятися гормон, який називають гормоном вагітності. Це хоріонічний гонадотропін людини або ХГЛ. На виявленні хоріонічного гонадотропіну людини побудовані всі тест-системи вагітності. Найбільш чутливі тести на вагітність можуть дати позитивний результат вже на другому тижні.

Чутливість тестів на вагітність залежить від наявності в них бета-субстанції ХГЛ. Справа в тому, що хоріонічний гонадотропін людини складається з субстанції альфа, яка є однаковою для багатьох гормонів і субстанції бета, характерною тільки для хоріонічного гонадотропіну людини. Найпростіші тести на вагітність визначають наявність загального ХГЛ, що можна виявити тільки до кінця першого місяця вагітності. А ось більш чутливі тести вловлюють хоріонічний гонадотропін людини вже в зовсім невеликій концентрації, так як містять субстанцію бета. Більш чутливі ті тести на вагітність, які визначають найменшу концентрацію хоріонічного гонадотропіну людини в сечі (наприклад, з чутливістю десять). Менш чутливі тести з чутливістю двадцять і тридцять. Але, безумовно, самим точним підтвердженням вагітності буде лабораторне кількісне визначення хоріонічного гонадотропіну людини в крові вагітної жінки.

Огляд гінеколога зможе підтвердити вагітність не раніше, ніж через два — три тижні, при цьому можна помацати увеличившуюся в обсязі і м’яку матку, більш м’яку шийку матки і синюшне забарвлення піхви і шийки матки.

Але, безумовно, самим вірним об’єктивним ознакою вагітності на ранніх стадіях є ультразвукове дослідження (УЗД). Вже в п’ять — шість тижнів можна проводити УЗД з метою підтвердження того, що зародок впровадився туди, куди потрібно, тобто в порожнину матки (це необхідно для виключення позаматкової вагітності. А в дванадцять тижнів вже цілком можна виявити на УЗД серцебиття плода.

Перші ознаки вагітності з’являються досить рано.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.