Коли з болем у спині слід звертатися до лікаря?

Як зрозуміти , коли біль у спині сигналізує про необхідність звернення до лікаря? Експерти сходяться в тому, що вам потрібна медична допомога, якщо біль у спині виникає одночасно з певними симптомами. Є кілька ознак, які для лікаря є сигналами небезпеки — вони можуть повідомляти про тріщини, пухлинах або інфекції, що проникла в хребет. Якщо ви помічаєте один з цих сигналів — негайно звертайтеся до лікаря.

Висока температура

Звичайно, ви можете відчувати біль у попереку через грип, але висока температура в поєднанні з болем у спині може бути ознакою серйозної системної інфекції.

Лікар може визначити інфекцію, в цьому випадку він накаже курс антибіотиків. Також він може рекомендувати відпочити один-два дні. Іноді біль у спині може бути наслідком інфекції, що викликала температуру. Але коли ви відчуєте себе краще, лікар, швидше за все, порекомендує поступово відновлювати рівень повсякденної активності. Занадто тривалий відпочинок може навіть посилити біль у спині.

Травма

Якщо у вас була серйозна травма, наприклад, ви впали з висоти або потрапили в аварію — або якщо травма щодо несерйозна, але ви старше п’ятдесяти років, вам варто звернутися до лікаря. Навіть падіння з пари сходинок сходів може викликати тріщину або перелом.

Лікар, швидше за все, відправить вас на рентген, щоб визначити, чи немає тріщин. Якщо все ціле, доктор порадить ліки і, можливо, призначить фізіотерапію.

Онеменеіе або поколювання

Оніміння або поколювання можуть вказувати на роздратування або пошкодження нервів і це більш клінічно значущий ознака, ніж просто біль. Якщо відчуття «голочок» не проходить, це може бути ознакою різних проблем — грижі міжхребцевого диска або стенозу міжхребцевого каналу, які викликають здавлювання нервів. Тривале роздратування або пошкодження нервів може призвести до серйозних наслідків, аж до інвалідності.

Лікар огляне вас і визначить причину появи симптому. Лікування буде залежати від діагнозу. Можливо, знадобляться додаткові обстеження, щоб визначити стан хребців і нервів.

Втрата контролю над кишечником або сечовим міхуром

Поєднання цих симптомів з болем у попереку може вказувати на рідкісне, але серйозне захворювання, що носить назву «синдром кінського хвоста», при якому корені нервів в нижній частині хребта здавлюються і паралізуються. Це може бути результатом грижі міжхребцевого диска, тріщини, пухлини, стенозу або травми хребта.

Симптоми можуть розвиватися з часом і також включати оніміння і слабкість в ногах. Цей синдром — небезпечне захворювання, що вимагає термінової медичної допомоги.

Лікар постарається усунути здавлювання, повреждающее нерви, і зберегти нервові функції. Можливо, він проведе хірургічну декомпресію.

У вас у минулому був виявлений рак або остеопороз, ви брали іммуноподавляющіе препарати або довгостроково приймали стероїди

Якщо у вас раніше був виявлений рак, то є ймовірність, що біль у спині викликає поширення раку, і доктор повинен виключити таку можливість. Якщо у вас пригнічений імунітет, лікар може припустити інфекцію, яка викликає біль.

Якщо у вас був виявлений остеопороз або ви довго приймали стероїди, лікар може підозрювати тріщину.

Лікар може направити вас на обстеження — аналіз крові або МРТ, щоб визначити пухлину або інфекцію, або на рентген, щоб визначити, чи є тріщина. Від інфекції лікар пропише антибіотики. Тріщини лікують ліками, фізіотерапією, іноді хірургічно. Для зменшення болю при раку використовують ліки і променеву терапію.

відвисла стопа

Якщо при ходьбі пальці ноги волочаться по землі або вам доводиться свідомо піднімати ногу вище, щоб компенсувати це, можливо, це «відвисла стопа», стан, який може супроводжуватися болем у спині. Зазвичай це симптом захворювання, наприклад, проблеми з нервами (нерв у нозі може бути пошкоджений), з м’язами або із мозком.

Лікар повинен визначити причину, по якій виникла відвисла стопа. Наприклад, якщо лікар підозрює міжхребцевої грижі, він призначить фізіотерапію і стероїди.

Нічні болі

Днем все гаразд, але варто вам лягти, як спина починає боліти, і ви не можете заснути? Біль, що змушує прокидатися посеред ночі або не дає заснути, може свідчити про пошкодження міжхребцевих дисків або розтягуванні, або більш серйозних захворюваннях, наприклад, пухлинах. Нічна біль у спині — привід для термінового звернення до лікаря.

Лікар призначить обстеження, такі як аналіз крові або МРТ, щоб визначити можливі інфекції або пухлини.

Безпричинна втрата ваги

Якщо ваша вага несподівано і без причини знижується, вам слід звернутися до лікаря — зниження ваги в поєднанні з болем у спині може сигналізувати про інфекції або пухлини.

Лікар направить вас на додаткові обстеження — аналіз крові та МРТ. Якщо ні пухлин, ні інфекції не буде виявлено, лікар може призначити знеболюючі. Але потрібні будуть подальші обстеження, щоб встановити причину втрати ваги.

Тривалі болі (більше шести тижнів)

Більше ніж у 90% випадків болю в спині проходять самі протягом шести тижнів. Якщо цього не сталося, і біль триває довше, слід обов’язково звернутися до лікаря.

Встановивши симптоми і оглянувши вас, лікар може направити вас на додаткові обстеження, щоб поставити діагноз.

Вік

Якщо ви старше сімдесяти, у вас вище ризик того, що причиною болів в спині можуть виявитися інфекція, пухлина або хвороби внутрішніх органів.

Лікар призначить дослідження, включаючи аналіз крові, щоб з’ясувати причини болю в спині.

Внутрішньовенне введення наркотиків

Люди, довго приймали наркотики внутрішньовенно, більше інших схильні до інфекцій.

Лікар, швидше за все, призначить аналіз крові, щоб визначити можливу інфекцію. Якщо інфекція підтвердиться, він призначить антибіотики в поєднанні з знеболюючими.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.