Коли кричить дитина: декодуємо дитячий крик

Сьогодні багато педіатри впевнені, що крик для новонароджених є таким же природним станом, як сон і насторожене увагу до навколишнього світу. Однак молодим батькам такого пояснення недостатньо: їм потрібно знати, про що саме кричить дитина, що йому потрібно. Іноді причина крику і плачу очевидна. Трапляється, що вам хочеться підняти руки на знак капітуляції і заплакати самої. Якщо з часу останнього годування малюка пройшло близько двох годин, можливо, він зголоднів і просить їсти. Якщо малюк прокинувся більше двох годин тому, можливо, він просто втомився.

На щастя для батьків, коли дитина досягає чотирьох місяців, його крик стає осмисленим і сильно залежить від навколишнього оточення. Крик для дитини стає більш складною формою спілкування, способом повідомити вам про невдоволення або нудьгу. Саме в цей період багато батьків — але не всі — вчаться відрізняти безглуздий крик заради крику від крику осмисленого.

Для відома батьків

Пропонуємо вашій увазі п’ять найпоширеніших причин, що викликають крик і плач. Сподіваємося, це допоможе вам заспокоїти малюка і знайти душевну рівновагу.

Кілька застережень: на думку експертів, іноді немовлята кричать з невідомих причин, і заспокоїти їх неможливо. Навіть якщо ви іспробуете для заспокоєння дитини всі можливі засоби, зовсім необов’язково, що хоча б якесь із них спрацює. У деяких випадках заспокоїти дитину неможливо, і в цьому немає нічого ненормального. З вашим малюком все гаразд, і ви — прекрасна мати. Крім того, пам’ятайте про індивідуальність вашої дитини і його унікальний характер. Експериментуйте, щоб дізнатися, який спосіб заспокоєння підходить саме для вашого малюка.

Можливо, дитина голодна?

Звуки: різкі і вимогливі неослабним крики; як правило, дуже гучні.

Можливо, малюк втомився ?

Звуки: з придихом, безпорадні. Крики можуть бути переривчастими, і заспокоїти малюка в цьому випадку простіше, ніж в інших.

Можливо, маляті нудно або він дуже збуджений?

Звуки: найчастіше ці крики тихіше інших. Нудьга легко може перейти у сміх, а перезбудження — вилитися в пронизливий крик.

Можливо, малюк роздратований або відчуває дискомфорт?

Звуки: неприродні і пхикає. Такого крику властиво повторення, наприклад «у-а, у-а».

Можливо, маляті боляче?

Звуки: пронизливий високий крик.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.