Коли дитина починає тримати голову?

Відповідаючи на питання, коли дитина починає тримати голову, необхідно розуміти, що мова йде про поетапне розвитку і немає ніякої потреби квапити події. Рухи новонародженого в більшості своїй рефлекторні. І при спробі підняти немовляти за ручки, його голова не буде триматися рівно — відкинеться тому. Малюкові ще тільки належить навчитися керувати роботою м’язів шиї.

Дитина, якій всього дві-три тижні від роду, якщо покласти його на живіт, вже буде намагатися підняти голову. А починаючи з віку півтора місяців, він, якщо покласти на живіт, може пробувати піднімати голову під невеликим кутом (не більше 45 градусів) і тримати її в такому положенні близько хвилини.

Якщо ваша знайома, або випадково зустрінута під час прогулянки, матуся з гордістю розповідає вам про те, що її дитина вже в місяць запросто тримає голову — не варто їй заздрити, а варто порадити їй показати дитину невролога. Існує висока ймовірність, що подібне випередження природного розвиток викликано підвищеним внутрічерепним тиском! Для того щоб вирішувати цю проблему може знадобитися цілий комплекс медичних процедур, тому ні в якому разі не варто тягнути зі зверненням до лікаря! Зрозуміло, не існує універсальної для кожної дитини норми, кожна дитина унікальний, проте послідовність розвитку моторики дитини безпосередньо пов’язана з розвитком хребта, тому вкрай важливо звертати увагу навіть на невеликі відхилення від цієї послідовності, щоб уникнути більш серйозних наслідків в майбутньому!

Тим не менш, в якому віці дитина починає тримати голову досить вільно і впевнено? Вперше дитина починає вільно піднімати голову лежачи на животі, намагається утримувати голову, якщо спробувати підняти малюка за руки, приблизно у віці трьох місяців. Так само приблизно на три місяці для малюка вже можливо утримувати голову вертикально, сидячи на руках у батьків. Проте в цьому віці сил у крихти ще замало, і не варто їх переоцінювати — самостійно утримувати головку він зможе зовсім не довго — може бути від сили кілька хвилин, тому дуже важливо постійно допомагати, підтримувати, підстраховувати головку малюка.

До чотирьох місяців малюк вже здатний піднімати не тільки голову, але і всю верхню частину тулуба, в положенні лежачи на животі! А починаючи з шести місяців дитина вже без праці і чужої допомоги легко тримає голову вертикально, і може вільно повертати їй в різні боки, починаючи самостійно вивчати навколишній світ!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.