Коли дитина починає сидіти?

Часто молоді матусі задаються питанням, коли дитина починає сидіти? Нерідко в інтернеті можна наткнутися на обговорення «в якому віці варто садити дитину». Давайте спробуємо розібратися, в якому віці дитина починає сидіти, чи повинен він зробити це самостійно або його потрібно «садити», і які існують способи допомогти дитині.

Коли дитині пора сідає

На думку багатьох педіатрів, дитина починає самостійно сидіти в той самий момент, коли його кісткова система, хребет і м’язи готові до цього. Багато дітлахи намагаються сідати вже у віці чотирьох-п’яти місяців. Правда, роблять вони це на розташовує до того, похилій поверхні — наприклад, на колінах у батьків, так як робити це на прямій поверхні в такому ранньому віці йому поки занадто складно. Вільно і впевнено дитина починає самостійно сідати у віці шести-семи місяців.

Як підготувати малюка

Дуже важливо допомагати організму дитини підготується до цього кроку — робити з ним спеціальну, зміцнюючу м’язи гімнастику, дозволяти хапатися за руки батьків, допомагати підтягуватися, спочатку під невеликим кутом, а потім і вище. Крім того не зайвими будуть і додаткові заходи — спеціальний масаж, різні перевороти і нахили. Тим не менш, головне в цій справі — не перестаратися, і дозволити організму дитини самостійно розвиватися, не переборщуючи з додатковими навантаженнями. Як і в будь-якій справі, що стосується новонародженого малюка, головним принципом є — не нашкодь!

Як тільки дитина зможе сідати сам, він почне вивчати навколишній світ під новим кутом. У нього звільняться руки, і він зможе грати сидячи, що сприятиме розвитку дрібної моторики. Тому важливо, щоб у малюка були всі умови для комфортного і безпечного розвитку.

Спочатку дитина буде намагатися сісти з опорою на руки, буде завалюватися на бік, тренуватися тримати рівновагу. У цей період дуже важлива безпека малюка. Крім того в цей період дитині необхідно максимальну увагу з боку батьків — він не повинен тренуватися сісти наданий сам собі! Проте не варто намагатися підтримувати його, поправляти або допомагати йому сісти — дитина повинна навчитися сідати, утримувати рівновагу самостійно!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.