Колаген — як омолодитися і схуднути

Колаген — це сполучна тканина в шкірі, яка підтримує її силу і пружність. Ця тканина природним чином слабшає у міру нашого старіння, а також вона може пошкоджуватися через надмірного впливу УФ-променів. Коли шкіра втрачає колаген, вона починає виглядати в’ялою, а також на ній з’являються зморшки. Деякі зовнішні засоби можуть допомогти стимуляції вироблення колагену в шкірі і уповільнити появу зовнішніх ознак старіння.

Значення колагену

Колаген складається з ланцюга амінокислот, і несе відповідальність за пружність шкіри. Кількість і якість колагену, яким володіє шкіра, у великій мірі впливає на зовнішній вигляд обличчя. У міру того як шкіра старіє і втрачає колаген, швидкість його вироблення також знижується. До того ж колаген, подвергавшийся шкідливому впливу сонячних променів, буде слабкіше, і, можливо, результатом цього буде поява ознак передчасного старіння, таких як зморшки й провисання шкіри.

Догляд за шкірою

Можна допомогти відновленню колагену застосуванням крему з ретинолом один раз в день. Відповідно до думки експертів, ретинол, який є формою вітаміну А, допоможе шкірі виробляти новий колаген. Він також буде стимулювати оновлення клітин шкіри і допоможе шкірі обличчя виглядати більш гладкою і рівною, борючись також і з іншими ознаками втрати колагену, такими як в’яла шкіра і зморшки. Використання крему з ретинолом, які також містить зволожуючі компоненти, може сприяти збереженню вологи в шкірі, її харчуванню та кращому функціонуванню. Можна знайти креми з ретинолом в магазинах, а також порадитися з лікарем-дерматологом з приводу більш професійних засобів.

Захист

Намагаючись не піддавати шкіру впливу сонця і використання кремів з сонцезахисним фактором, перебуваючи на сонці, може скоротити руйнування колагену в шкірі. Використовуйте крем з SPF 30 або навіть вище, коли перебуваєте на сонці, навіть якщо сонце світить не яскраво, оскільки навіть у цьому випадку УФ-промені можуть завдати пошкодження шкірі.

Що потрібно мати на увазі

Хоча зовнішні засоби можуть стимулювати вироблення колагену, жоден засіб не відновить весь колаген в шкірі повністю. Щоденне застосування доглядають коштів дуже важливо для отримання найбільшого ефекту від них. Порадьтеся з лікарем, якщо ви вважаєте, що вам потрібно більш сильний засіб, або якщо ви особливо турбуєтеся з приводу втрати пружності шкіри.

Попередження

Ретинол робить шкіру більш чутливою, зокрема, до сонячного світла. Вживайте заходів обережності, перебуваючи на вулиці, і завжди користуйтеся сонцезахисним засобом. Поговоріть з лікарем, якщо відчуваєте якусь реакцію на ваше доглядає засіб, або воно занадто сильне для вашої шкіри. Лікар допоможе визначити, який догляд за шкірою буде кращим, щоб позбутися від роздратування.

З кожним роком в організмі людини знижується виробництво колагену — сполучної тканини, яка відповідає за пружність шкіри. Зменшення кількості колагену призводить до того, що шкіра втрачає еластин. Втрата колагену і еластину позначається на зовнішньому вигляді шкіри, і в кінцевому підсумку призводить до появи мімічних зморшок і складок. Існує безліч способів запобігання такого природного старіння шкіри. Одним з варіантів є шкірні ін’єкції.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.