Кокарбоксилаза — покращує обмін речовин

Лікарські препарати, які відносяться до групи вітаміну В1 активно впливають на різні функції організму, втручаючись а обмін речовин та нервово-рефлекторну регуляцію. Вони можуть викликати позитивний ефект при різних патологічних процесах і тому розглядаються як фармакотерапевтичні речовини.

Механізм дії кокарбоксилази

Кокарбоксилаза — вітаміноподібні препарат, кофермент, поліпшує обмін речовин і енергозабезпечення тканин. Вона покращує обмінні процеси нервової тканини, нормалізує роботу серцево-судинної системи. Застосовується при станах, що потребують покращення вуглеводного і жирового обміну.

В організмі кокарбоксилаза утворюється з вітаміну В1 (тіаміну) і відіграє роль коферменту. Коферменти — це одна з частин ферментів — речовин, у багато разів прискорюють всі біохімічні процеси, в ролі коферментів зазвичай виступають вітаміни. Кокарбоксилаза є коферментом ферментів, що беруть участь у процесах вуглеводного обміну. У сполученні з білком та іонами магнію вона входить до складу ферменту карбоксилази, який чинить активний вплив на вуглеводний обмін, знижує в організмі рівень молочної і піровиноградної кислоти, покращує засвоєння глюкози. Все це сприяє збільшенню кількості виділеної енергії, а значить, поліпшенню всіх обмінних процесів в організмі.

Вітамін В1, введений в організм для участі в біохімічних процесах, попередньо повинен перетворитися на кокарбоксилазу і тільки в такому вигляді вже стати повноправним учасником обміну речовин. Таким чином, кокарбоксилаза є готовою формою коферменту, що утворюється з вітаміну В1 в процесі його перетворення в організмі. Але біологічні властивості кокарбоксилази не повністю збігаються з властивостями вітаміну В1, тому для лікування захворювань, пов’язаних з нестачею цього вітаміну кокарбоксилаза не застосовується. Вона знаходить застосування як один з компонентів комплексного лікування при різних захворюваннях, що потребують поліпшення вуглеводного обміну.

Кокарбоксилаза покращує засвоєння глюкози, обмінні процеси у нервовій тканині, сприяє нормалізації роботи серцевого м’яза. Дефіцит кокарбоксилази викликає підвищення рівня кислотності крові (ацидоз), що призводить до тяжких порушень з боку всіх органів і систем організму, може закінчитися комою і смертю хворого.

Випускається кокарбоксилаза у вигляді порошку для ін’єкцій в ампулах, в комплексі з розчинником.

Показання та протипоказання для застосування

кокарбоксилаза призначають у складі комплексної терапії при таких захворюваннях і станах:

 • при ацидозі, що виник в результаті порушення обмінних процесів при різних захворюваннях, наприклад, при гипергликемической комі (втраті свідомості на тлі дуже високого цукру крові);
 • при дихальній і легенево-серцевої недостатності, у тому числі у новонароджених;
 • при хронічної серцево-судинної недостатності;
 • при ішемічній хворобі серця, з тому числі при передінфарктному стані, інфаркті міокарда і станах після перенесеного інфаркту міокарда;
 • при печінковій і нирковій недостатності;
 • при гострому і хронічному алкоголізмі;
 • при отруєннях;
 • при інтоксикації деякими лікарськими препаратами (серцевими глікозидами і барбітуратами);
 • при інфекційних захворюваннях (дифтерії, скарлатині і так далі);
 • при різних захворюваннях нервової системи (при болях і запаленні периферичних нервів, розсіяному склерозі і так далі);
 • при ураженні головного мозку у новонароджених, пов’язаних з кисневим голодуванням;
 • при будь-яких патологічних процесах, пов’язаних з порушенням вуглеводного обміну.
 • Протипоказанням для застосування кокарбоксилази є підвищена чутливість до препарату.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.