Коаксил — допоможе подолати чорну смугу

загрузка...

Іноді у людини настає «темний» період у житті: постійно гнітить пригнічений настрій, життя стає порожньою, безрадісною і нецікавою, порушується сон і з’являються думки про те, чи варто взагалі жити. Цей стан називається депресією, воно небезпечно, особливо, якщо триває довго. Для того щоб зняти стан депресії, існує група лікарських препаратів, які називаються антидепресантами.

Механізм виникнення депресії і дію антидепресантів

У виникненні депресії основну роль грає недолік деяких нейромедіаторів (норадреналіну та серотоніну) — біологічно активних речовин, здатних передавати електричні імпульси в нервових клітинах. Норадреналін особливо потрібен людині в стресових ситуаціях, він приводить організм в «бойову готовність», а серотонін відповідає за емоційну стабільність, самовладання, режим сну, покращує настрій. Для вироблення серотоніну потрібно сонячне світло, саме брак світла в зимову пору року є причиною частих депресій.

Перші антидепресанти з’явилися в середині п’ятдесятих років минулого століття. Відкрили їх випадково, в процесі виробництва протитуберкульозних засобів. Вивчення одного з перших антидепресантів показало, що він має характерною здатністю інгібувати (уповільнювати дію) моноаміноксидази (МАО) — фермент, що викликає руйнування нейромедіаторів (біологічно активних речовин, які беруть участь у передачі нервових імпульсів в центральну нервову систему (ЦНС) — норадреналіну, дофаміну і серотоніну). При депресивних станах відзначається підвищене руйнування норадреналіну та серотоніну, а антидепресанти — інгібітори МАО (ІМАО) запобігають це руйнування, що і сприяє зменшенню депресії.

Майже одночасно була відкрита і інша група антидепресантів, дія яких заснована на тому, що вони блокують зворотне захоплення норадреналіну і серотоніну нервовими закінченнями в місці передачі імпульсів з однієї нервової клітини на іншу, в результаті чого відбувається їх накопичення і передача імпульсів в ЦНС поліпшується, що сприяє поліпшенню настрою хворого. У відповідності зі своїм хімічним будовою ця група препаратів отримала назву трициклічних антидепресантів.

Надалі були відкриті і інші групи антидепресантів, але перші дві групи і сьогодні продовжують з успіхом застосовуватися в медичній практиці.

Механізм дії коаксил

Коаксил (міжнародна непатентована назва — тіанептін) — це трициклічний антидепресант Енергизирующее дії (займає проміжне положення між заспокійливими і стимулюючими антидепресантами). Підвищує захоплення серотоніну (тобто блокують його зворотне захоплення) нервовими клітинами кори головного мозку і підкіркової області, підвищує активність нервових клітин і прискорює відновлення їх діяльності після функціонального гальмування (наприклад, після сну). В результаті у хворого поліпшується настрій, знімається рухова загальмованість, півищується загальний тонус організму. А так як депресія і тривожний стан часто є причиною появи різних неприємних відчуттів з боку внутрішніх органів, (нудоти, головного болю, серцебиття і так далі), то поліпшується і загальний стан хворого.

Коаксил майже не впливає на стан серцево-судинної системи, сон, рухову і психічну активність, не викликає звикання. При прийомі всередину коаксил швидко і повністю всмоктується в шлунково-кишковому тракті, розподіляється в тканинах, потім розкладається в печінці і виводиться з сечею.

Показання та протипоказання для застосування

Застосування коаксил показано при депресивні стани, що виникають:

 • у літніх осіб;
 • у хворих на хронічний алкоголізм у період абстиненції (відриву від алкоголю, який призводить до виникнення низки змін з боку ЦНС і внутрішніх органів);
 • у хворих, що страждають різними захворюваннями внутрішніх органів, які супроводжуються тривожно-депресивним станом.
 • Прийом коаксил протипоказаний при індивідуальній непереносимості компонентів препарату, вагітності, годуванні дитини груддю та дітям до 15 років. Не можна приймати коаксил разом з іншими антидепресантами — інгібіторами МАО.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.