Клізма для схуднення: через очищення кишечника

загрузка...

Клізма — це існуюче з давніх пір народний засіб очищення кишечника. Найчастіше це засіб застосовується при запорах. Є й інші причини, по яких прописують або рекомендують клізму, але в наші дні найбільш поширеною причиною є схуднення.

Історія

Тисячоліттями клізму використовували для очищення кишечника і поліпшення його роботи. Особливою популярністю цей засіб користувалося у вищому світі. Стародавні єгиптяни і греки вірили в існування «авто-інтоксіфікаціі». Теорія полягає в тому, що організму потрібна допомога в утилізації його відходів і виведення токсинів. Ця ідея досить спірна, і багато людей стверджують, що їй не вистачає наукових даних або ж вона і зовсім їм суперечить. Нещодавно такий спосіб очищення кишечника знову опинився в центрі уваги у зв’язку з тим, що знаменитості активно почали використовувати клізми як засіб поліпшення свого зовнішнього вигляду пере виходом на червону килимову доріжку. Знаменитості переконані в тому, що клізма допомагає скинути парочку залишилися зайвих кілограмів і отримати гарний, плоский животик. Багато популярні дієти, методи голодування і детоксикації рекомендують клізми як допоміжний засіб для схуднення.

Види

Існують різні типи клізм. Деякі з них можна робити вдома, інші ж — в медичних центрах, де кишечник промивають за допомогою так званого колоніка. Існують водяні клізми різної температури, мінеральні клізми, йогуртові, трав’яні і сольові, молочні, оцтові і кавові клізми. У всіх випадках основною метою є очищення кишечника. Але побічним ефектом клізми може стати і схуднення.

Суть процедури

Процедура постановки клізми включає в себе промивання кишечника однієї з рідин, перерахованих вище. Резервуар клізми, схожий на грілку, заповнюють рідиною і підвішують над пацієнтом. До резервуару прикріплюють шланг і наконечник. Останній змащують вазеліном або рослинним маслом. Наконечник клізми вводиться в анальний отвір. Щоб поставити невелику клізму, застосовують спеціальну «грушу» або шприц. У ході процедури відбувається чистка нижніх відділів товстого кишечника.

Вплив

Багато людей дійсно відчувають полегшення після проведення клізми і навіть можуть скинути пару кілограмів. Але існує ряд ускладнень і ризиків, пов’язаних з будь процедурою очищення товстого кишечника. По-перше, всі інструменти, за допомогою яких проводиться процедура, мають бути стерильними. Також їх потрібно правильно вводити, щоб уникнути ускладнень. При надмірному захопленні клізмами існує ризик зневоднення організму, анемії, виснаження і порушення перистальтики кишечника.

Теорії та припущення

Навколо питання очищення кишечника і його медичного обгрунтування існує безліч суперечок і розбіжностей. Багато хто вказує на той факт, що давня теорія «авто-інтоксіфікаціі» так і не отримала підтвердження. В дійсності, розтин не раз підтверджувало протилежне, а саме те, що в товстому кишечнику немає ніяких накопичень, оскільки організм може самостійно і досить ефективно виводити відходи своєї життєдіяльності. Дехто переконаний, що клізми допомагають при запорах і головних болях, інші ж просто прагнуть скинути один-два кілограми перед важливою подією.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.