Клімакс і гіпертонія — чому тиск скаче?

загрузка...

Багато хто вважає, що гіпертонія не розрізняє статевої приналежності, і ймовірність розвитку цього захворювання у чоловіків не менш висока, ніж у жінок. Дивно те, що, за даними дослідження, три жінки з чотирьох, страждаючих гіпертонією, цілком усвідомлюють свій стан, але тільки кожна четверта робить якісь заходи і намагається контролювати високий тиск.

Що ж, самі запеклі дискусії про гіпертонії у жінок зазвичай завжди зводяться до обговорення двох тем: який зв’язок між клімаксом і гіпертонією і гіпертонією і вагітністю? У цій статті ми спробуємо коротко розглянути зв’язок між клімаксом і гіпертонією.

Можливо, підвищення тиску в клімактеричний період має в черговий раз нагадати нам, що життя несправедливе, і крім цілого ряду неприємних фізичних змін, нам потрібно змиритися ще й з гіпертонією, яка з’являється в самий несподіваний і невідповідний момент!

Що викликає розвиток гіпертонії?

Як впливає на тиск клімактерична перебудова організму?

Перед клімаксом у жінок трохи знижується діастолічний (артеріальний) і систолічний (венозне) тиск, і в цілому опускається нижче рівня тиску у чоловіків. А ось після клімаксу систолічний тиск у жінок підвищується.

Такі стрибки тиску можна пояснити рядом факторів, частково пов’язаних з потенційним збільшенням чутливості до солі і збільшенням ваги, що, в свою чергу, викликані клімактеричними гормональними змінами. Як не сумно, але гормонозамісну терапія (ГЗТ), яку деякі жінки приймають з власної волі чи за призначенням лікаря, також може сприяти підвищенню кров’яного тиску. У цьому випадку також слід брати до уваги той факт, що у жінок старше 50 років, що приймають гормонозамісну терапію, систолічний тиск незначно зростає (1-2 мм рт. Ст.). Імовірність гіпертонії у таких жінок на 25% вище ніж у їх ровесниць, які не беруть гормонозамісну терапію.

Також важливо пам’ятати, що розвиток гіпертонії в постклімактеричний період можна запобігти або хоча б контролювати. Навіть незначні зміни звичок і способу життя можуть принести суттєве полегшення.

Важко уявити, наскільки ефективним засобом зниження тиску може бути просте зменшення споживання натрію, підвищення рівня фізичної активності і дотримання здорової дієти (більше свіжих овочів і фруктів і вдвічі менше алкоголю і нікотину!)

Тим не менш, важливо пам’ятати, що далеко не всі випадки гіпертонії піддаються такому легкому лікуванню і іноді одного тільки зміни способу життя недостатньо. Більш того, іноді це просто неможливо, тому не слід нехтувати лікарською терапією. З широкого спектру лікарських препаратів, призначених для лікування гіпертонії, особливо ефективні діуретики, оскільки в клімактеричний період підвищується ймовірність утримання рідини в організмі.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.