Класичний масаж: головне — це руки

загрузка...

Масаж як лікувальний засіб був відомий вже в глибокій старовині . Погладжування, розтирання, розминка хворого місця було простим інстинктивним рухом, щоб полегшити свої страждання. Нагромаджувальний століттями досвід складався в певні системи, купувалися нові масажні прийоми і маніпуляції. В даний час масаж знаходить широке застосування в самих різних областях медицини.

Масаж повинен проводитися в спеціально обладнаній кімнаті. Для проведення масажу використовуються спеціальні масажні столики або кушетки різних конструкцій. Жорстке покриття або м’яке ліжко не краще місце для проведення масажу. Приміщення повинно мати хороше освітлення і вентиляцію, температура повітря повинна бути не нижче 20 градусів. Тиша і відсутність в кімнаті сторонніх людей — важливі умови для проведення масажу.

Мабуть, найголовніше в роботі масажиста — це його руки, до них пред’являються особливі вимоги. На руках не повинно бути перснів, годинників та інших прикрас. Руки повинні бути без саден, подряпин і тріщин. Під час проведення масажу масажист порівнює свої рухи руками з правильним ритмічним рухом, а ось супроводжувати масажні рухи натиском корпусу тіла не рекомендується. Не дивуйтеся, якщо масажист чергує роботу стоячи і сидячи — при необхідності він може міняти свою робочу позу, вона повинна бути зручною для якісного проведення масажу. Чи варто говорити про те, що у масажиста повинне бути спеціальну освіту і хороша практика. Він просто зобов’язаний добре знати анатомію, показання та протипоказання для проведення масажу. Некваліфіковане виконання процедури може призвести до погіршення стану пацієнта.

Класичний загальний масаж допомагає полегшити стан при захворюваннях серцево-судинної системи та органів дихання, при порушеннях функцій опорно-рухового апарату, при хворобах органів травлення та нервової систем. Процедура масажу прискорює відновлювальний процес після травм, також масаж корисний при високій фізичному і розумовому навантаженні. Застосування масажу сприяє усуненню болю, набряків і спайок. Перша процедура не повинна бути тривалою і інтенсивною. Тривалість кожної процедури визначає спеціаліст, вона залежить від загального стану вашого здоров’я, від статі і віку, від характеру і стадії захворювання. Курс масажу може становити від 5 до 20 процедур.

Класичний масаж проводиться з використанням чотирьох основних прийомів: погладжування, розтирання, розминка, вібрація. Серед допоміжних прийомів валяння, зрушення, сіпання і деякі інші. Прийоми класичного масажу повинні слідувати один за одним без перерв, рухи рук масажиста направлені в бік найближчих лімфатичних вузлів. При проведенні класичного загального масажу передбачена певна послідовність дій масажиста. На початку процедури ви лежите на животі, масажист масажує вашу спину, плечі, шию, поперек, сідниці, задню поверхню ніг. Потім ви перевертаєтеся на спину, і проводиться масаж живота, грудної клітки та ніг, закінчується процедура масажем рук. Під час масажу не рекомендується розмовляти.

Для проведення класичного загального масажу є протипоказання, тому не забудьте проконсультуватися з вашим лікарем. До основних протипоказань відносяться:

 • гострі запальні процеси, кровотечі
 • захворювання шкіри
 • новоутворення, пухлини
 • захворювання органів черевної порожнини
 • менструація, вагітність
 • грип, ГРВІ, ангіна
 • варикозне розширення вен
 • Для проведення масажу масажисти використовують різні засоби для ковзання рук. Це можуть бути спеціальні масажні гелі, креми та мазі. Не менш широке поширення має тальк, він не викликає подразнення шкіри, його можна легко змити водою або стерти сухим рушником. Перед кожною процедурою масажист миє руки з милом і теплою водою. При проведенні масажу руки масажиста повинні бути теплими, тому відчуття холоду неприємно для пацієнта і може викликати спазм судин і м’язів.

  Під час класичного масажу ви повинні іспитавать приємний стан спокою і розслабленості. Якщо ви відчуєте погіршення загального стану і слабкість не соромтеся повідомити про це масажиста, больові відчуття під час процедури неприпустимі. Після процедури ви відчуєте легкість у всьому тілі, приплив енергії та бадьорість.

  Ірина Рукавишникова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.