Кларитин — сироп підійде для лікування дітей

загрузка...

Кларитин — протиалергічний (антигістамінний) препарат тривалої дії. На відміну від багатьох інших препаратів цього ряду кларитин не чинить заспокійливого (седативного) дії, тому підходить для призначення днем. Застосовується кларитин при алергічних захворюваннях та реакціях у дорослих і дітей.

Як діє сироп Кларитин

Кларитин (міжнародна непатентована назва — лоратадин) — це антигістамінний препарат, блокатор гістамінових Н1-рецепторів. Випускається кларитин бельгійської фармацевтичної компанією Шерінг-Плау в таблетках і у флаконах по 60 і 120 мл у вигляді сиропу для перорального прийому.

Сироп крім основної діючої речовини містить допоміжні речовини: лимонну кислоту, штучний ароматизатор, гліцерин, пропіленгліколь, натрію бензоат, гранульовану сахарозу, очищену воду.

Кларитин вибірково блокує периферичні гістамінові H1-рецептори, не дозволяючи гистамину проявити свою дію (саме гістамін є основною діючою речовиною всіх алергічних реакцій). Кларитин діє швидко (протягом півгодини після прийому сиропу) і тривало (більше доби), придушуючи поява алергічних реакцій, в тому числі попереджаючи появу набряків і свербіння. При цьому кларитин не проникає в тканину головного мозку (не долає гематоенцефалічний бар’єр) і не впливає на центральну нервову систему, тому він не має седативний ефект і не викликає звикання і пристрасті. Крім того, кларитин не потенціює (не посилює) дію алкоголю. Кларитин у вигляді сиропу зручний у застосуванні і дорослим, і дітям, але частіше він все ж застосовується в педіатричній практиці.

Показання та протипоказання

Кларитин в сиропі застосовується зазвичай в педіатричній практиці при таких захворюваннях і станах:

 • сезонному і цілорічному алергічному нежиті і алергічному кон’юнктивіті — він пригнічує дію гістаміну і тому попереджає появу таких симптомів, як набряк слизової оболонки, виділення з носа, чхання, свербіж у носі і в очах, сльозотеча і так далі;
 • гострої і хронічної кропив’янки;
 • різних захворювань шкіри алергічного походження;
 • алергічних реакціях на укуси комах;
 • будь-яких інших алергічних реакціях.
 • Протипоказаннями для призначення Кларитин в сиропі є:

 • дитячий вік до двох років;
 • годування дитини грудьми — кларитин виділяються з жіночим молоком, тому при його призначенні під час годування дитини груддю слід вирішити питання про переривання грудного вигодовування;
 • гіперчутливість до компонентів препарату.
 • З обережністю кларитин призначають під час вагітності, його застосовують тільки в тому випадку, якщо передбачувана користь для організму матері переважує потенційну шкоду для організму плоду.

  Побічні ефекти

  При прийомі Кларитин можуть виникати такі побічні ефекти:

 • з боку центральної нервової системи — ці побічні ефекти частіше зустрічаються у дорослих, ніж у дітей; тим не менше, і в дітей зустрічаються головні болі, стомлюваність, сухість у роті, млявість, дратівливість;
 • з боку органів травлення — нудота, болі у верхній частині живота; в деяких випадках з’являються порушення функції печінки;
 • з боку органів кровообігу — напади сильного серцебиття (зазвичай у дорослих;
 • алергічні реакції — висипання на шкірі різноманітного характеру, в тому числі кропив’янка, набряк Квінке, анафілактичний шок та інші;
 • дуже рідко — облисіння (зазвичай у дорослих).
 • Як правильно приймати сироп Кларитин і його передозування

  Сироп Кларитин приймають всередину, незалежно від прийому їжі. Дорослим і дітям старше дванадцяти років кларитин призначають по дві чайні ложки сиропу (10 мл) один раз на добу. При порушенні функції печінки або нирок зазначену дозу призначають спочатку через день.

  Дітям після двох років доза Кларитин встановлюється залежно від маси тіла. Якщо маса тіла менше 30 кг — 5 мг (одна чайна ложка або 5 мл сиропу) один раз на добу. При масі тіла більше 30 кг — 10 мг (дві чайні ложки або 10 мл сиропу) один раз на добу.

  Передозування Кларитин проявляється посиленням побічних ефектів. При цьому з’являються млявість, посилене серцебиття, головний біль. При появі ознак передозування рекомендується промивати шлунок злегка підсоленою водою або фізіологічним розчином (0,9% розчином хлористого натрію або кухонної солі). Після промивання шлунка призначають небудь адсорбент, наприклад, активоване вугілля.

  Сироп Кларитин зазвичай добре переноситься і рідко дає побічні ефекти. Але призначати цей препарат повинен тільки лікар.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.