Кларитин і алкоголь — а чи варто поєднувати?

Вважається, що кларитин не проникає через гематоенцефалічний бар’єр ( тобто в мозок) і не робить якого-небудь впливу на центральну нервову систему, тому він не посилює дію алкоголю на відміну від інших антигістамінних лікарських препаратів, таких, як димедрол, супрастин і так далі.

Кларитин і його дія на організм людини

Основна дія Кларитин полягає в блокуванні нервових закінчень (периферичних Н1-рецепторів), сприйнятливих до гістаміну. Завдяки такій дії гістамін не потрапляє у кров’яне русло. А так як саме гістамін здійснює основну роботу по початку і розвитку алергічних реакцій, цей процес пригнічується або в значній мірі зменшується. Основними проявами алергічних реакцій є набряклість тканин, ексудація (виділення серозного вмісту, наприклад, при нежиті) і свербіж. Прийом Кларитин швидко і надовго пригнічує прояви алергічної реакції: він починає діяти через тридцять хвилин і закінчує свою дію через добу.

Побічна дія у Кларитин незначне, в тому числі є деякий гальмівну дію на центральну нервову систему, яке іноді (досить рідко, частіше при передозуванні) може проявлятися у в’ялості, сонливості і головного болю. Є також невеликі побічні ефекти з боку органів травлення, які також зустрічаються нечасто, це нудота, біль у животі та порушення функції печінки.

Дія Кларитин і алкоголю на центральну нервову систему

Чи можна приймати алкоголь під час курсу лікування Кларитин? В інструкції до препарату говориться, що кларитин не посилює дії алкоголю на центральну нервову систему, так як він не проникає в центральну нервову систему. Але це основна дія препарату. У побічних ж ефекти не виключається невелике гальмівну дію на центральну нервову систему, а значить, ця дія буде співпадати з напрямом дії алкоголю.

Очевидно, що така дія незначно, тим не менше, ніхто не може заздалегідь відповісти на питання, як саме відреагує на поєднання «кларитин плюс алкоголь» головний мозок даної конкретної людини. Це пояснюється тим, що в нашому організмі все дуже індивідуально, в тому числі синтез і секреція різних ферментів і гормонів, які можуть посилювати або пригнічувати дію на організм різних біологічно активних речовин.

Дія на печінку

Як відомо, алкоголь чинить прямий токсичний вплив на клітини печінки. У Кларитин також присутній такий побічний ефект, як негативний вплив на печінку, що може виявлятися в порушенні її функції.

Цей побічний ефект проявляється дуже рідко і найчастіше при передозуванні Кларитин або в тому випадку, коли є які-небудь захворювання печінки або жовчовивідних шляхів. Але хіба люди все знають про своє здоров’я? Захворювання печінки дуже часто протікають тривало і непомітно. Прийом Кларитин, навіть якщо функція печінки злегка порушена, швидше за все, не викличе ніяких неприємних відчуттів. А ось поєднання Кларитин і алкоголю може істотно «вдарити» по печінці, якщо в ній вже є які-небудь порушення.

Вплив алкоголю на алергічний процес

Нарешті, потрібно розглянути, як алкоголь діятиме на алергічний процес — причину, по якій людина приймає кларитин. Основний шлях, за яким всі біологічно активні речовини, що викликають алергічну реакцію, надходять до місця розвитку алергічного процесу, є кровоносна система. Тому велике значення має вплив алкоголю на кровоносні судини.

Відразу після прийому алкоголю кровоносні судини розширюються, що сприяє притоку крові і біологічно активних речовин, що викликають алергічну реакцію. Приплив крові викликає посилення набряклості тканини, підвищену ексудацію і посилення всіх проявів алергії.

Наприклад, якщо людина страждає алергійним нежитем і кон’юнктивітом, то набряк слизової оболонки порожнини носа і очей посилиться, носове дихання буде перекрито, з’являться рясні водянисті виділення з носа, сльозотеча. Все це буде супроводжуватися сильним свербінням.

Негативний вплив алкоголь має на шкірні алергічні процеси, наприклад, на нейродерміт і екзему — все появи цих захворювань різко посилюються. Так навіщо ж ризикувати і вживати спиртні напої на тлі лікування алергічних захворювань? Очевидно, тут потрібно зробити вибір: лікувати алергію або вживати алкоголь, від поєднання того й іншого користі не буде.

Алкоголь в більшості своїй не сумісний з лікарськими препаратами. Він або активно не поєднується з тим чи іншим лікарським препаратом, або чинить негативний вплив на патологічний процес, для лікування якого призначається ліки.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.