Кларитин дітям допоможе впоратися з алергією

Кларитин — це лікарський препарат, який пригнічує прояви алергічних реакцій. Алергічні реакції можуть бути різними, але в будь-якому випадку вони супроводжуються набряком і сверблячкою. Після одноразового прийому Кларитин набряк і свербіж зникають на добу.

Алергії у дітей

Алергічні захворювання у дітей розвиваються при порушенні роботи або природженому недосконалості імунітету. В організмі здорової дитини у відповідь на потрапляння будь-яких чужорідних частинок (антигенів) в крові виробляються особливі білки — імуноглобуліни або антитіла, які склеюються з антигенами та виводять їх з організму. При порушенні роботи імунної системи починає вироблятися занадто багато антитіл і організм виробляє підвищену кількість речовин, що сприяють розвитку алергічних реакцій, в тому числі гістаміну. Повторювані алергічні реакції сприяють розвитку у дитини алергічних захворювань.

У деяких випадках дитина народжується з спадковою алергією або атопією, яка проявляється спочатку у вигляді ексудативного діатезу у немовлят (правильніше у вигляді атопічного дерматиту). Але через кілька років вона може перейти в іншу форму (наприклад, у вигляді алергічного нежиті). Іноді у дитини розвивається одночасно кілька алергічних захворювань, наприклад, поліноз і бронхіальна астма.

Природжений алергічний риніт з’являється в дитини після двох — трьох років. Придбаний алергічний риніт зазвичай розвивається при частих простудних захворюваннях — формується алергія до збудників інфекції. І якщо спочатку алергічна реакція розвивалася на збудників інфекції, то з часом алергію можуть викликати будь-які інші антигени (домашня і книжковий пил, частинки шкіри, вовни та пір’я тварин і так далі). При цьому антиген може потрапити в організм дитини не тільки через органи дихання, але й через шлунково-кишковий тракт (наприклад, з їжею), шкіру та слизові оболонки. Речовини, що викликають алергію, можуть довго перебувати в порожнині носа, роблячи негативний вплив на весь організм дитини, що робить алергічний нежить одним з найчастіших алергій у дітей.

Як діє кларитин при алергічних захворюваннях у дітей

Кларитин — це протиалергічний препарат, який дозволено приймати дітям після двох років. Він блокує Н1-рецептори гістаміну і не дозволяє останньому викликати алергічні реакції. Одним з основних проявів алергічних реакцій є набряк, поява серозного відокремлюваного і сильний свербіж. Після прийняття Кларитин ці симптоми проходять або не з’являються зовсім.

Для дітей кларитин випускається у вигляді сиропу у флаконах. Після прийому сиропу всередину кларитин починає діяти через півгодини і ця дія триває протягом доби, тому його досить приймати один раз на день.

При яких захворюваннях і як призначається дітям кларитин

Кларитин призначається дітям при алергічних захворюваннях і алергічних реакціях, у тому числі при атопії. Після двох років одним із самих частих алергічних захворювань є алергічний нежить, який може протікати цілий рік або сезонно, під час цвітіння трав — таке захворювання називається поліноз або сінну лихоманку. Кларитин добре знімає закладеність носа, чхання та свербіж при алергічному нежиті. Його призначають дітям з двох до дванадцяти років вагою менше 30 кг по одній чайній ложці раз на добу, більше 30 кг — по дві чайних ложки один раз на добу. Дітям старше дванадцяти років призначається доросла доза препарату — дві чайних ложки на добу.

Такі ж дози препарату призначаються і при інших алергічних захворюваннях. Наприклад, при нейродерміті, в який переходить до двох років атопічний дерматит.

Кларитин можна дати дитині, якщо у нього розвинулася алергічна реакція на укус комахи або з’явилися ознаки контактного алергічного дерматиту.

Призначають дітям кларитин і при гострих інфекційно-запальних захворюваннях — він знімає набряк тканин і попереджає розвиток алергічних реакцій, які часто супроводжують інфекційно-запальні процеси.

У яких випадках дітям не можна призначати препарат

Дітям не можна призначати кларитин при підвищеній чутливості до нього організму дитини і у віці до двох років. З обережністю та в індивідуально підібраній дозі призначають кларитин при захворюваннях печінки і нирок, які супроводжуються порушенням функції цих органів.

Побічна дія та передозування

У дітей побічних ефектів при прийомі Кларитин буває менше, ніж у дорослих Можуть з’являтися головний біль, нервозність, млявість, нудота, порушення функції печінки, алергічні реакції, облисіння.

Передозування Кларитин проявляється в посиленні побічних ефектів. У такому випадку дитині рекомендується промити шлунок слабким розчином кухонної солі (в ідеалі — фізіологічним розчином) і дати прийняти активоване вугілля.

Сироп Кларитин допоможе зняти або зменшити алергічну реакцію в дитини.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.