Кларитин — блокатор гістамінових рецепторів

Активним інгредієнтом Кларитин є лоратадин, різновид лікарських препаратів, які називаються неседатівних антигістамінними. Гістамін — це натуральна речовина, яка виробляється, коли організм захищається від небезпечних речовин, проникаючих ззовні; а також від речовин, які він приймає за небезпечні. Коли подразники відсутні, він просто зберігається в тучних клітинах практично всіх тканин організму.

Механізм розвитку алергії

Коли ж організм реагує на будь-які чужорідні і потенційно небезпечні субстанції (відомі як алергени; до них відноситься, наприклад, квітковий пилок), відбувається стимуляція тучних клітин, в результаті чого вони вивільняють гістамін.

Вивільнений гістамін зв’язується з гістаміновими рецепторами (Н1-рецептори), що дає старт ланцюгової реакції, результатом якої стає поява симптомів алергії. Як наслідок, збільшується приплив крові до ділянок, порушених алергією, і вивільняються інших хімічні сполуки, що також є частиною реакції організму на контакт з алергеном.

Наприклад, при сінній пропасниці, гістамін викликає запалення слизової оболонки носа, очей, шкіри або дихальних шляхів, і у пацієнта виникають такі симптоми, як свербіж, алергічний нежить, чхання і закладеність носа.

Як працює кларитин

Кларитин блокує гістамінові рецептори. Гладкі клітини все одно вивільняють гістамін, однак діюча речовина Кларитин не дає йому зв’язатися з гістаміновими рецепторами. За рахунок цього, в свою чергу, запобігає вироблення інших хімічних сполук, зучаствующіх в алергічної реакції. В результаті зменшився завдяки такій дії ліки припливу крові відбувається полегшення типових симптомів сінної лихоманки.

Кларитин використовують для лікування симптомів сінної лихоманки (сезонний алергійний риніт) у дорослих і дітей старше двох років; при викликаному алергією запаленні носових шляхів, або цілорічному алергічному риніті і при хронічній зудить невідомого генезу (хронічна ідіопатична кропив’янка).

Незважаючи на те, що кларитин відноситься неседатівних антигістамінні, в окремих випадках він може надавати седативну дію. Тому утримайтеся від керування транспортними засобами та видів робіт, які потребують підвищеної уваги і пов’язаних з ризиком для безпеки інших людей, поки не переконаєтеся в тому, що кларитин не викликає у вас сонливості, запаморочень, млявості, загальної загальмованості.

На час прийому Кларитин настійно рекомендується відмовитися від прийому алкоголю або значно скоротити його вживання.

Протипоказання і побічні ефекти

Зазвичай полегшення симптомів алергії настає через 1-3 після початку прийому Кларитин. Якщо симптоми не проходять і навіть не слабшають протягом тижня, потрібно звернутися до лікаря, тому що, імовірно, це ліки вам не підходить.

Кларитин ® не рекомендується використовувати дітям до двох років, дітям у віці між двома і дванадцятьма роками, вага тіла яких становить менше тридцяти кілограмів, вагітним і годуючим груддю жінкам, а також людям з уродженою непереносимістю галактози. У деяких випадках, коли це дійсно необхідно і безпечні альтернативи відсутні, кларитин призначається вагітним, однак прийом проходить під ретельним наглядом лікаря. У більшості випадків це не тягне жодних наслідків для здоров’я матері та плоду, проте безпека Кларитин при вагітності поки вважається недоведеною.

Алергія на будь-які компоненти Кларитин також є протипоказанням до його застосування.

Побічні ефекти у Кларитин зустрічаються відносно рідко. Деякі пацієнти, які приймають ці ліки, скаржаться на головні болі, сильну нервозність, підвищену стомлюваність, посилення апетиту, порушення сну (як правило, безсоння, але зустрічається і постійна сонливість).

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.