Кіста в грудях — поставтеся серйозно

Груди складаються з часток молочної залози і проток , які оточені залозистої, волокнистої і жировою тканинами. Іноді в тканини грудей утворюються заповнені рідиною порожнини, або кісти. Кісти в грудях є дуже поширеною проблемою і, як правило, вони нешкідливі. Вважається, що вони розвиваються в рамках природних вікових змін, як реакція на нормальні зміни рівня гормонів.

Хоча кісти в грудях можуть розвинутися в будь-якому віці, найбільш часто вони спостерігаються у жінок старше 35 років. Вони зустрічаються тим частіше, чим ближче менопауза, а після її настання або зовсім проходять, або з’являються дуже рідко. Однак у жінок, які проходять замісну гормональну терапію, кісти можуть розвиватися і після менопаузи.

Кіста може відчуватися як м’яке новоутворення у поверхні шкіри, або як щільний згусток, якщо вона знаходиться глибше в тканини грудей. Вони можуть з’являтися в будь-якій частині грудей, але найчастіше розвиваються у верхній половині. У деяких жінок кісти викликають дискомфорт і навіть біль.

Найчастіше кісти збільшуються і стають болючими незадовго до початку місячних.

Кіста може бути одна, їх може бути кілька; вони можуть утворюватися як в одних грудях, так і в обох. У переважній більшості випадків це доброякісні утворення, які не повинні викликати серйозних побоювань.

Діагностика

Як правило, кісти виявляються при звичайній пальпітації, яку всім жінкам рекомендується проводити щомісяця. Оскільки самостійно не можна відрізнити кісту від якого-небудь іншого новоутворення, необхідно медичне обстеження, щоб встановити її природу. Лікар, крім пальпітації, проводить мамографію або ультразвукове дослідження, а також, при необхідності, біопсію.

Ультразвук зазвичай використовують, якщо пацієнтка молодше 35 років і тканину її грудей ще дуже щільна, щоб можна було отримати чітке зображення за допомогою мамографії.

Якщо кіста легко прощупується, можна ввести в неї голку шприца. Якщо вдається відкачати з ущільнення рідина — значить, це дійсно кіста і подальші діагностичні процедури, швидше за все, не будуть потрібні.

Лікування

У більшості випадків кіста в грудях не потребує лікування; часто вони через деякий час проходять самі по собі. Якщо кіста дуже велика або заподіює істотний дискомфорт, можна провести дренування — це проста процедура, в ході якої з кісти відкачується рідина. Як правило, після цього кіста зникає.

Рідина, що міститься всередині кісти, може бути дуже різною на вигляд — від прозорої до каламутної та темної. Зазвичай її відсилають в лабораторію для аналізів, тільки якщо в ній помітні сліди крові, оскільки це може бути ознакою раку.

Іноді кіста наповнюється рідиною знову, і необхідно повторне дренування. У деяких випадках кісту доводиться видаляти хірургічним шляхом.

Кіста в грудях і рак

У переважній більшості випадків кіста в грудях ніколи не стає злоякісною. За оцінками фахівців, приблизно в одному випадку з тисячі новоутворення, яке спочатку прийняли за кісту, виявилося пухлиною. Але, знову ж таки, більшість таких пухлин виявляються доброякісними.

Кіста у грудях не пов’язана з підвищеним ризиком розвитку раку грудей. Вважається, що жінка потрапляє в групу ризику, якщо у неї виявлена кіста і якщо в її сімейному анамнезі є рак грудей. Однак і в цьому випадку ймовірність того, що в майбутньому у пацієнтки розвинеться рак грудей, дуже мала. Крім того, регулярні обстеження необхідні всім, незалежно від факторів ризику.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.