Кіста молочної залози — ознака гормонального неблагополуччя

Кіста молочної залози — це наповнена рідиною порожнину , яка утворюється в молочній залозі. На дотик вони зазвичай нагадують м’який виноград або дуже маленькі повітряні кульки, наповнені водою, але іноді кісти бувають твердими. Найчастіше кіста молочної залози формується в жінок у віці 30-40 років. Після менопаузи, якщо жінка не проходить курс замісної гормональної терапії, кісти зникають. Як правило, кісти не потрібно лікувати, за винятком випадків, коли вони викликають сильний дискомфорт або біль.

Симптоми:

 • М’які, рухливі круглі або овальні вузлики у грудях
 • Хворобливість або підвищена чутливість в області кісти
 • Збільшення розміру вузлика і незвичайна чутливість грудей незадовго до початку місячних
 • Зменшення розміру кісти після місячних
 • При появі вузликів в грудях слід якомога швидше звернутися до лікаря. Якщо у вас раніше була діагностована кіста молочної залози, і ви помічаєте, що вона збільшилася або якось інакше змінилася, вам також слід пройти медичне обстеження.

  Освіта кіст молочної залози

  У кожній грудей знаходиться 15-20 часток залозистої тканини, розташованих на зразок пелюсток ромашки. Кожна з цих часток розділена на ще менші частини, які виробляють молоко під час вагітності і після пологів. Звідти по тонким протоках молоко надходить в резервуар, який знаходиться безпосередньо за соском. Всю цю систему підтримує глибокий шар сполучної тканини, або строма.

  Кіста молочної залози утворюється, коли деякі ділянки залозистої тканини збільшуються настільки, що блокують протоки, через що останні розширюються і наповнюються рідиною. За розміром кісти можна розділити на:

 • Мікрокісти — вони такі малі, що не відчуваються під пальцями, але їх можна побачити за допомогою тестів медичної візуалізації, таких як мамографія або ультразвукове дослідження.
 • Макрокісти можна відчути при самостійному обстеженні грудей. Їх розмір може досягати 2.5-5 см в діаметрі. Такі кісти можуть чинити тиск на суміжні тканини, викликаючи дискомфорт і біль у грудях.
 • Причина освіти кіст молочної залози невідома. Передбачається, що це може бути пов’язано з надмірною виробленням естрогену в організмі.

  Діагностика

  Медичний огляд. Перш за все, лікар повинен оглянути груди методом пальпації. Крім того, він запитає у вас, коли ви вперше помітили вузлики і чи змінюється їх розмір в залежності від фази менструального циклу. Пальпація, однак не допоможе визначити, чи є ущільнення в грудях кістою, чи ні.

  Ультразвукове дослідження дозволяє зрозуміти, є вузлик щільним, або він наповнений рідиною. В останньому випадку це, швидше за все, кіста. Щільні утворення можуть бути доброякісними, такими як фіброаденома, або злоякісними. Для визначення характеру ущільнення може знадобитися біопсія.

  Лікування

  У більшості випадків лікувати кісту не потрібно. Рекомендується регулярно проходити медичне обстеження, що стежити за її змінами, якщо вони будуть відбуватися. Однак якщо кісти молочної залози заподіює сильний дискомфорт, від неї можна позбутися декількома способами.

  Аспірація кісти молочної залози

  Цю процедуру використовують як для діагностики, так і для лікування кісти. У кісту вводять тонку порожнисту голку, через яку відкачують знаходиться всередині кісти рідина. Якщо рідина не містить крові, подальше лікування не потрібно. Якщо в рідині присутні сліди крові і / або кіста після аспірації не зникає, можуть знадобитися додаткові тести.

  Гормональна терапія

  Прийом гормональних протизаплідних таблеток сповільнює або зупиняє ріст кісти молочної залози і запобігає утворенню нових кіст.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.