Кіста меніска — чи потрібно робити операцію?

Меніск — це хрящова прокладка, розташована в колінному суглобі . Він служить амортизатором і виконує інші важливі функції. Кіста меніска звичайно спостерігається при ушкодженні меніска, які з’являються в результаті процесу старіння. Іноді кіста утворюється після пошкодження колінного суглоба. Перенесені раніше травми коліна, а також види спорту, при заняттях якими людина часто присідає і / або падає на коліна, збільшують ризик кісти меніска.

Симптоми

Симптомами кісти меніска є:

 • Біль, як правило, посилюється, коли людина переносить вагу тіла на хвору ногу;
 • Тверда опуклість в області кісти, найчастіше — із зовнішнього боку коліна;
 • Кіста стає більш помітною, коли коліно зігнуто;
 • Набряклість і болючість в області колінного суглоба.
 • Часто кісту меніска можна діагностувати при візуальному огляді — для діагнозу буває досить видимих симптомів. Для підтвердження діагнозу може бути використана магнітно-резонансна томографія — завдяки ній можна побачити не тільки кісту, але і пошкодження меніска.

  Це порушення слід відрізняти від кісти Бейкера, яка, строго кажучи, є не кістою, а просто скупченням рідини в задній частині коліна.

  Що порадить лікар

  Часто хірургічне лікування при кісті меніска не є необхідним. Якщо у пацієнта відсутні турбують його симптоми, досить регулярно прикладати до коліна холодні компреси і приймати протизапальні препарати.

  Можна зробити аспірацію кісти меніска під місцевим наркозом. Це, однак, дає лише тимчасовий ефект — досить швидко кіста з’являється знову. Деякі лікарі рекомендують робити ін’єкцію кортизону в кісту, однак ефективність і безпеку цього методу лікування не є повністю доведеними.

  Оскільки ймовірність того, що кіста меніска почне зростати або змінюватися, дуже мала, необхідність в її видаленні відсутня.

  Однак у деяких випадків лікар вирішує видалити кісту. Таку операцію проводять за допомогою артроскопії — сучасної малоінвазивної методики. В ході операції відновлюють зруйнований меніск, видаляють тканини, в яких відбулися патологічні зміни, і виробляють декомпресію кісти. Через деякий час після операції симптоми порушення проходять, а кіста зникає. Багато пацієнтів можуть повернутися до звичайного ритму життя вже через три тижні після операції.

  Ускладнення

  Ускладненням нехірургічного лікування в деяких випадках стає поступове збільшення кісти.

  Після хірургічної операції можуть виникнути такі ускладнення:

 • Різні пошкодження або втрата меніска в результаті хірургічного втручання, через що збільшується ризик розвитку артриту;
 • Інфекції, кровотечі, та інші ускладнення, характерні для хірургічних операцій.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.