Кіста Беккера — чревата серйозними ускладненнями

Кіста Беккера — це кіста, яка утворюється в підколінної ямці, викликаючи зниження рухливості колінного суглоба. Порушення часто супроводжується болем, що посилюється, коли людина повністю згинає або витягає ногу, а також під час занять спортом. Кіста Беккера часто з’являється через проблеми з колінним суглобом, таких як артрит і пошкодження хрящової тканини. При обох порушення в підколінній ямці може зібратися занадто багато рідини, в результаті чого утворюється кіста.

Симптоми

Деяким пацієнтам кіста Беккера не заподіює дискомфорту і болю, і вони навіть не помічають її. У інших пацієнтів вона може викликати такі симптоми:

 • Набряк на задній частині коліна, іноді поширюється на всю ногу
 • Біль у колінному суглобі
 • Погіршення рухливості коліна
 • Поява кісти, текстура якої нагадує заповнений водою повітряну кульку
 • При появі таких симптомів потрібно звернутися до лікаря, щоб виявити причину порушення. Рідко, але трапляється, що кіста в підколінній ямці є ознакою більш серйозних станів, наприклад, пухлини, або аневризми підколінної артерії.

  Причини

  Рухливість колінного суглоба забезпечується не тільки за рахунок еластичної хрящової тканини і зв’язок, але й завдяки синовіальної рідини. Вона зменшує тертя між рухомими частинами колінного суглоба.

  Синовіальна рідина циркулює по колінному суглобу, в тому числі — по суглобовим сумкам. Кількість синовіальної рідини, яка одноразово присутня в тому чи іншому відділі колінного суглоба, регулюється за допомогою спеціальної системи клапанів. Але іноді обсяг синовіальній рідині перевищує норму, вона починає накопичуватися в суглобовій сумці, в результаті чого утворюється кіста Беккера. Причинами цього можуть бути: запалення колінного суглоба, наприклад, при різних типах артриту, або травма коліна, в результаті якої було пошкоджено хрящова тканина.

  Ускладнення

  У рідкісних випадках кіста Беккера розривається, і синовіальна рідина протікає в область гомілки, викликаючи такі симптоми, як:

 • Гострий біль в коліні
 • Набряк коліна і / або ноги
 • Почервоніння шкіри в області литкових м’язів.
 • Ці симптоми нагадують ознаки, характерні для порушень, пов’язаних з утворенням згустків крові в ногах. При їх появі потрібно звернутися до лікаря, щоб виключити такі порушення, як, наприклад, тромбоз глибоких вен.

  Діагностика

  Лікарі діагностують кісту Беккера під час звичайного медичного огляду. Однак при наявності сумнівів може бути призначено ультразвукове дослідження або магнітно-резонансна томографія.

  Лікування

  У багатьох випадках кіста Беккера проходить сама по собі, без спеціального лікування. Як правило, лікування призначається, якщо кіста дуже велика і / або викликає сильний дискомфорт і біль.

  Часто ці симптоми можна полегшити за допомогою холодних компресів і спеціальних вправ, які пацієнтові показує фізіотерапевт.

  Дренування кісти

  Під час цієї процедури лікар за допомогою тонкої порожнистої голки відкачує з кісти рідина. Дренування — відносно проста і нешкідлива процедура; як правило, пацієнт може того ж дня повернутися додому і приступити до своїх звичних справ.

  Іноді для зняття запалення лікар робить ін’єкцію кортикостероїдів. Це ефективно усуває неприємні симптоми, однак не лікує саму кісту.

  Набагато ефективніше, однак, лікувати основне захворювання, що викликало кісту Беккера. Наприклад, якщо встановлено, що пошкодження хрящової тканини викликає надлишкову вироблення синовіальної рідини, може бути призначена хірургічна операція для відновлення хряща. Хірургічна операція з видалення кісти Беккера може бути призначена, якщо впоратися з нею не вдається за допомогою лікування основного захворювання, дренування кісти, і використання інших методів. Так буває, наприклад, при остеоартриті — захворюванні, яке важко піддається лікуванню.

  Пацієнтам з кістою Беккера рекомендується тимчасово знизити рівень фізичної активності. Для полегшення неприємних симптомів також можна приймати безрецептурні знеболювальні, наприклад, ібупрофен і парацетамол.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.