Кіста бартолінової залози: це треба знати

загрузка...

Кожна жінка знає, як важлива і необхідна особиста гігієна зовнішніх статевих органів. Ретельна гігієна охороняє жінку від різних інфекційно-запальних захворювань статевих органів, починаючи з вульвітов і закінчуючи запаленням придатків і матки. Але, крім перерахованих захворювань, нерідко зустрічається і така патологія, як кіста бартолінової залози. Причин виникнення кісти безліч, а її результат не завжди благополучний.

бартолінової залози

бартолінової залози — це залоза передодня піхви, яка знаходиться в товщі, біля самої основи великих статевих губ. Бартолінової залози мають розмір півтора-двох сантиметрів у діаметрі і вивідні протоки, які відкриваються з внутрішнього боку малих статевих губ. Основна функція бартолінових залоз полягає у виробленні тягучою сіруватою рідини, яка грає роль мастильного матеріалу і забезпечує полегшення введення статевого члена в піхву.

Кіста бартолінової залози

Кіста бартолінової залози являє собою порожнину, в якій скупчується секрет залози в результаті закупорки вивідної протоки. При тривалому перебігу захворювання, ослабленні імунітету, приєднання вторинної інфекції кіста нагноюються і переходить в наступну стадію свого розвитку — абсцес бартолінової залози.

Основні причини розвитку кісти бартолінової залози і її нагноєння

Освіта кісти, як вже було зазначено, відбувається за рахунок закупорки вивідної протоки внаслідок його інфікування. Це може відбутися в наступних випадках:

 • недотримання правил інтимної гігієни;
 • трихомоніаз;
 • гонококова інфекція;
 • уреаплазмоз і хламідіоз;
 • урогенітальний кандидоз (молочниця).
 • Клінічна картина кісти бартолінової залози

  У неускладненому вигляді кіста бартолінової залози проявляється у вигляді округлого, практично безболісного освіти в області великої статевої губи. Розміри освіти варіюють від величини горошини до розмірів гусячого яйця (близько восьми сантиметрів). При невеликих утвореннях кіста не доставляє незручностей, і пацієнтки часто не звертаються до лікаря. Якщо кіста бартолінової залози розрослася до величезних розмірів, з’являються скарги на утруднення при ходьбі, болі під час статевого акту.

  У разі нагноєння вмісту кісти розвивається абсцес бартолінової залози. Підвищується температура до 38-39 градусів, з’являються ознаки інтоксикації (нудота, блювання, слабкість, втрата апетиту). Розміри абсцесу можуть досягати 10-12 сантиметрів у діаметрі. В області вульви спочатку з’являються легкий свербіж і печіння, потім різка, пульсуючий біль. Пацієнтка не може ходити, чи йде, широко розставивши ноги, щоб не зачепити болюче місце. Можливо мимовільне розтин абсцесу, після чого з’являються гнійні виділення (з місця розтину). У зв’язку з тим, що нагноєння кісти бартолінової залози найчастіше виникає в результаті інфекцій, що передаються статевим шляхом, можлива наявність симптомів основного захворювання (гнійні виділення з піхви, гіперемія піхви і вульви, ендоцервіцит).

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.