Кишечник під час вагітності — можливі проблеми та шляхи їх вирішення

Вагітні жінки часто зіштовхуються з порушеннями в роботі шлунково-кишкового тракту, найпоширенішими з яких є пронос, запори, безбарвний або кров’янистий стілець. Зміни в роботі кишечника найчастіше припадають на перший триместр, нерідко вони спостерігаються ще до того, як жінка дізнається про власну вагітність. Тому непоясненний запор (зустрічається у половини майбутніх мам) і діарея часто викликають у жінки занепокоєння, так як вона думає, що розлад шлунка може бути викликано харчуванням.

Ще однією поширеною проблемою вагітних жінок є геморой (варикозне розширення вен в області заднього проходу), через якого стілець може придбати червонуватий відтінок. У розвитку геморою грає важливу роль збільшення припливу крові, а також підвищений внутрішньочеревний тиск збільшеної матки на м’язи прямої кишки. Щоб запобігти геморой, потрібно стежити за тим, щоб не було запорів (для цього пити багато води і збагатити раціон джерелами клітковини).

Проблеми з кишечником також можуть бути викликані порушенням функції щитовидної залози. Гіпотиреоз може викликати запори, а гіпертиреоз може викликати діарею.

Причини запорів під час вагітності

Під час вагітності підвищується рівень гормону прогестерону, що призводить до розслаблення гладкої мускулатури кишечника і, як наслідок, уповільнення проходження через нього їжі. Це збільшує поглинання води з кишечника і призводить до запорів. Стрімко збільшується в розмірах матка тисне на кишечник, що також не сприяє нормальному травленню. Інші важливі фактори, що сприяють запорів, — стрес, недолік фізичних вправ і низький вміст клітковини в раціоні харчування.

Як запори впливають на дитину?

У більшості випадків запори не становлять загрози для дитини. Жінці запор доставляє дискомфорт, але іноді може призвести до серйозних ускладнень, таких як геморой, кровотеча з прямої кишки і ректальні тріщини.

Коли потрібно звернутися до лікаря?

Зверніться до лікаря, якщо запор, діарея або кров’янистий стілець не проходять протягом тривалого часу. Не забувайте пити більше води, а також давати організму помірне фізичне навантаження (наприклад, ходити пішки по півгодини в день).

Діарея може бути викликана харчовим отруєнням, але вона зазвичай проходить без медичного втручання протягом доби. Якщо діарея триває довше, значить, в організмі є інші порушення, і вам слід звернутися до лікаря.

Як потрібно лікувати розлади кишечника під час вагітності?

Геморой часто є наслідком закрепів, тому слід вживати в їжу більше продуктів, багатих на клітковину, фруктів, і пити більше рідини. Іноді запор може бути викликаний кальцієм і залізом, які містяться у вітамінах для вагітних. При необхідності лікарі рекомендують приймати проносні (Метамуцила), не становлять загрози для здоров’я вагітної жінки.

Дуже важлива гігієна області заднього проходу. Підмиватися потрібно холодною водою після кожного спорожнення кишечника. Зовнішній геморой не вимагає хірургічного лікування. У гострий період лікар може призначити свинцеві примочки, примочки з буровской рідиною, бутадіоновая мазь. При внутрішньому геморої лікарі також у більшості випадків рекомендують обмежитися лікарською терапією.

Також корисні при запорах мінеральні масла, клізми і ректальні свічки, але ці засоби можна застосовувати тільки під наглядом лікаря, так як вони можуть стимулювати пологи.

Щоб припинилася діарея, пийте більше рідини, в тому числі воду, фруктові соки та бульйони.

Проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж приймати будь протидіарейні засоби.

Дисбактеріоз кишечника

Дисбактеріоз кишечнику — це порушення нормального кількісного та якісного складу мікрофлори, що призводить до створення середовища, сприятливого для розвитку стафілококів, стрептококів, протеїв і інших патогенних організмів. Симптоми дисбактеріозу кишечника можуть бути різними, але до найпоширеніших відносяться: здуття живота, пронос або закрепи, відрижка, неприємний присмак у роті, печія, біль у животі, алергія на звичайні продукти, невелика температура. Для лікування дисбактеріозу, крім корекції раціону харчування, застосовують пробіотики — біологічно активні речовини, що стимулюють ріст корисних бактерій і живих мікроорганізмів.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.