Кеторол таблетки — завжди допоможуть зняти помірну біль

Кеторол в таблетках призначають при помірних болях різної локалізації. Це можуть бути болі в суглобах, у хребті, головний біль, зубний біль, болі, пов’язані з гінекологічними захворюваннями. Таблетки Кеторолу застосовують давно і дія їх добре вивчено.

Як діє кеторол в таблетках

Кеторол (міжнародна непатентована назва — кеторолак) — це нестероїдний протизапальний препарат (НПЗП) з вираженими знеболюючими властивостями. Різними фармацевтичними фірмами кеторолак випускається під назвами: адолор, долак, доломін, кеталгін, кетанов, кеторолак, кеторолак-верте, кеторолаку трометамін, кетофріл, кетродол, нато, торадол, торолак.

Кеторолак є одним із самих сильних знеболюючих НПЗП, дія якого порівнянно з дією наркотичних знеболюючих засобів. При попаданні Кеторолу всередину він всмоктується в кров, надходить у тканини і пригнічує активність ферменту, який бере участь в утворенні арахідонової кислоти — з неї в подальшому утворюються простагландини — речовини, які «організовують» запальний процес, що супроводжується болями і високою температурою.

Але не всі простагландини беруть участь у запаленні, частина з них виконує й інші функції, наприклад, захищає слизову оболонку шлунка від різних впливів. Тому сьогодні випускаються НПЗП, які вибірково пригнічують синтез тільки простагландинів, що беруть участь в запальних процесах і в значно меншому ступені впливають на синтез простагландинів, що захищають слизову оболонку шлунка.

Кеторол відноситься до НПЗП першого покоління, які пригнічують синтез усіх простагландинів, тому його не рекомендується приймати тривалий — можливі ерозивно-виразкові ураження стінки шлунка. З цієї ж причини його не застосовують під час пологів — початок пологів пов’язано саме з простагландинами і якщо їх недостатньо, то пологи затягуються.

Іншим значущим побічним ефектом Кеторолу є придушення синтезу тромбоцитів крові, результатом якого може бути підвищена кровоточивість. У Кеторолу є й інші побічні ефекти, тому призначає його тільки лікар.

Кому призначають кеторол в таблетках

Кеторол — це сильний анальгетик, тому навіть в таблетках його застосовують при лікуванні досить інтенсивних болів, викликаних, наприклад, запаленням і болями в суглобах і в хребті (артритами, спондиліту) в період загострення цих захворювань.

Призначають кеторол в таблетках і при сильних болях під час менструації (дисменореї), при болях в післяопераційному періоді і при травмах прийом таблеток Кеторолу можна поєднувати з введення наркотичних знеболюючих препаратів.

Крім того, кеторол в таблетках призначають при зубному болі, болях у вусі, пов’язаних із запаленням середнього вуха, болями по ходу периферичних нервів (невралгія) і при помірних болях будь-який інший локалізації.

Таблетки кеторолаку призначають тільки дорослим і на строк не більше тижня, якщо кеторол приймається курсом. Але його можна застосовувати як знеболювальний засіб і разово.

Протипоказання для прийому таблеток Кеторолу

Протипоказаннями для призначення таблеток Кеторолу є індивідуальна непереносимість препарату та інших НПЗЗ, алергія у вигляді нападів бронхіальної астми на будь НПЗП (аспіринова астма), будь-які алергічні реакції при прийомі таблеток Кеторолу, гіповолемія (недостатній об’єм циркулюючої крові) і дегідратація (обезводнення) будь-якого походження, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у фазі загострення, виразковий коліт, зниження згортання здатності крові, порушення функції печінки і нирок, одночасний прийом інших нестероїдних протизапальних засобів, стан після травм і операцій, коли зберігається високий ризик кровотеч, вагітність, пологи, годування дитини груддю, вік до 16 років.

Побічні ефекти, які можуть виникати при прийомі таблеток Кеторолу

Можливі такі побічні ефекти:

 • з боку шлунково-кишкового тракту — біль у шлунку, нудота, блювота, проноси або запори, здуття живота, стоматит, метеоризм, ерозивно-виразкові ураження слизової оболонки шлунка з проривом його стінки ЖКТ і внутрішньою кровотечею;
 • з боку печінки і жовчовивідних шляхів — жовтуха, гепатит, збільшення розмірів печінки, гострий запальний процес в підшлунковій залозі;
 • з боку нирок і сечовивідних шляхів — порушення функції нирок, біль у попереку, появу крові і білка в сечі, гемолітичний уремічний синдром (гемолітична анемія, ниркова недостатність, тромбоцитопенія, пурпура), часте сечовипускання, запалення нирок, набряки ниркового походження;
 • з боку органів дихання — бронхоспазм, порушення дихання, нежить, набряк гортані;
 • з боку центральної нервової системи — головний біль, запаморочення, млявість, сонливість або, навпаки, підвищена активність і дратівливість, депресії, галюцинації, іноді навіть психози, асептичний (неінфекційного походження) менінгіт, зниження слуху і зору, дзвін у вухах;
 • з боку органів кровообігу — підвищення артеріального тиску, набряк легенів;
 • з боку крові — тромбоцитопенія (зменшення кількості тромбоцитів), анемія, еозинофілія (збільшення числа еозинофілів в крові — ознака алергізації), лейкопенія (зменшення числа лейкоцитів — зниження імунітету);
 • алергічні реакції негайного й уповільненого типу;
 • інші побічні ефекти — набряки обличчя, нижніх кінцівок, надбавка у вазі, підвищене потовиділення, набряк язика, підвищення температури тіла.
 • Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.