Кеторол: свідчення — помірна і сильний біль

Кеторол — це нестероїдний протизапальний лікарський препарат ( НПЗП), який застосовується в основному для зняття різного виду і локалізації болю. Тривало такі препарати не приймаються — тільки короткими курсами або один — два рази.

Застосування Кеторолу при хронічних захворюваннях

Багато хронічні захворювання, які супроводжуються больовим синдромом, протікають тривало, кеторол при них зазвичай не призначають, так як при тривалому застосуванні він дає багато побічних ефектів. Тим не менш, іноді болі стають занадто вже інтенсивними і тоді кеторол можна застосовувати одноразово, кілька разів або курсами не більше тижня.

До хронічних захворювань з больовим синдромом, перш за все, відносяться запальні процеси в області суглобів і хребта, у тому числі інфекційно-алергічного характеру, наприклад, хвороба Бехтерева і ревматоїдний артрит. Кеторол в цьому випадку зменшить не тільки біль, але й запальний процес, оскільки володіє значним протизапальною дією.

Безумовно, призначати таким хворим кеторол, який володіє найсильнішим протибольовими дією серед всіх препаратів цієї групи, може тільки лікар. При призначенні обов’язково враховується інтенсивність болю, супутні захворювання і частота призначення інших нестероїдних протизапальних препаратів.

Точно такий же підхід до призначення Кеторолу при болях у онкологічних хворих.

Застосування Кеторолу після оперативних втручань, пологів та при травмах

До і під час операції кеторол застосовувати не можна, так як він сприяє зниженню згортання здатності крові, що може призвести до кровотеч під час операції. А після операції, якщо немає загрози кровотечі, кеторол призначають — часто призначення цього препарату дозволяє уникнути застосування наркотичних знеболюючих засобів — опіатів. У деяких випадках кеторол вводиться одночасно з опіатами — це дозволяє знизити дозування як Кеторол, так і опіатів.

Кеторол призначається після загальнохірургічних, травматологічних, урологічних, гінекологічних та деяких інших видів операцій.

Застосовується кеторол і після пологів, якщо немає загрози кровотечі. До пологів і під час пологів його не застосовують, так як крім загрози кровотечі кеторол пригнічує синтез простагландинів — речовин, які підвищують скоротливу здатність мускулатури матки і забезпечують правильне протягом першого періоду пологів — періоду переймів. На час дії Кеторолу дитини не прикладають до грудей.

Застосовують кеторол і при різних травмах — переломах, вивихах, розтягненнях зв’язок, сильних ударах, черепно-мозкових травмах.

Застосування Кеторолу в стоматології

Зубний біль може бути дуже сильною, тому кеторол знайшов застосування в стоматології при проведенні таких стоматологічних операцій, як видалення зуба, видаленні різних утворень в області зуба і околозубних тканин, лікування зубів. У всіх цих випадках, безумовно, проводиться місцеве знеболення, але іноді його буває недостатньо. Крім того, після стоматологічних операцій або маніпуляцій, коли дія місцевого анестетика проходить, може повертатися сильний біль. Кеторол не дасть болю розвинутися занадто сильно.

Застосування Кеторолу для купірування болю при нирковій та печінковій коліці

Ниркова і печінкова коліка пов’язані з проходженням каменів по сечовивідних і жовчовивідних шляхах. У цьому випадку проходження каменю викликає різкий спазм дрібних кровоносних судин, в результаті чого виникає сильний біль в тканини, позбавленої поживних речовин і кисню.

ниркових і печінкових кольках потрібно негайно знімати. Зазвичай в цьому випадку призначається поєднання лікарських препаратів, що знімають спазм мускулатури сечовивідних і жовчовивідних шляхів (спазмолітиків, наприклад, но-шпи) і знеболюючих засобів, у тому числі і Кеторолу.

Як правильно застосовувати кеторол

Кеторол випускається в таблетках і в ампулах. При болях помірної інтенсивності призначаються таблетки Кеторолу, якщо ж від таблеток біль не знімається, то переходять на внутрішньом’язове або внутрішньовенне введення Кеторолу. Після того, як дуже сильні болі пройдуть, можна знову перейти на таблетки.

Доза Кеторолу подбіраетка лікарем кожному хворому індивідуально. При цьому враховуються всі особливості перебігу основного і супутнього захворювань, інтенсивність болю і вік хворого. Хворим після 65 років рекомендується кілька зменшувати дози Кеторолу. Зменшення дозувань потрібно також у тому випадку, якщо у хворого є невелике зниження функції нирок і печінки. При значному зниженні функції цих органів кеторол протипоказаний. Тривалість курсу лікування Кеторолу не може перевищувати семи днів.

Кеторол — це препарат з вираженим знеболюючим ефектом, призначати його може тільки лікар.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.