Кеторол: проти болю

Кеторол — це сильний знеболюючий препарат , який відноситься до нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ). Він допомагає при болях різного походження від зубних і головних до найсильніших болях на тлі травм та онкологічних захворювань.

Всі НПЗЗ володіють протизапальними, болезаспокійливими та жарознижувальними властивостями. Але у кожного окремого препарату є своя «спеціалізація». Так, кеторол є головним чином знеболюючим засобом, протизапальну та жарознижуючу дії у нього значно менш виражені.

Механізм дії Кеторолу

Механізм дії Кеторолу заснований на тому, що він гальмує дію ферменту, який бере участь в утворенні простагландинів — складних біологічно активних речовин, що викликають запальні реакції.

Але простагландини крім усього іншого ще й захищають слизову оболонку шлунка від різних негативних впливів. Тому після блокування їх діяльність можуть виникати різні побічні ефекти з боку шлунково-кишкового тракту: від простого роздратування до ерозивно-виразкових процесів.

Ще одне побічна дія препарату полягає в тому, що він впливає на кровотворення, зменшуючи кількість тромбоцитів у крові. Це властивість у поєднанні з ерозивно-виразковими ураженнями шлунка та кишечника може призводити до шлунково-кишкових кровотеч. Крім того, кеторол може викликати носові, маткові кровотечі, утворення гематом при незначних травмах.

Застосування Кеторолу

Застосовують кеторол при помірно виражених і сильних болях різного походження. Але частіше це болі, що виникають на тлі травм (сильних ударів, переломів, вивихів, різаних і вогнепальних поранень), опіків, відморожень з омертвінням тканин або післяопераційні болі (до операції його не застосовують через небезпеку кровотеч.

Застосовують кеторол і при таких хронічних захворюваннях, які супроводжуються сильними постійними болями. Наприклад, при ревматоїдному артриті, хвороби Бехтерєва, остеохондроз. Але в цих випадках кеторол намагаються застосовувати короткими курсами і тільки під час загострення запального процесу.

Кеторол можна застосовувати при болях будь-якого походження. Наприклад, при зубних болях, у тому числі при проведенні стоматологічного лікування. Короткими курсами кеторол також можна призначати при сильних болях під час менструації, болях у вусі, утиски і запаленнях периферичних нервів.

Протипоказання при призначенні Кеторолу

Протипоказане призначення Кеторолу при різних захворюваннях шлунка або кишечнику, особливо, якщо вони раніше супроводжувалися кровотечею, при порушеннях згортання крові, при підозрі на кровотечу в будь-якій області, при крововиливах у мозок (геморагічному інсульті), який характеризується порушенням цілісності мозкового кровоносної судини . Так як основна маса Кеторолу виводиться через нирки, його прийом протипоказаний при порушенні функції нирок.

Кеторол може викликати алергічні реакції, тому він протипоказаний у тому випадку, коли є алергія на якийсь НПЗЗ, а також при індивідуальній непереносимості самого препарату.

Протипоказаний кеторол при вагітності, під час пологів і під час годування грудьми дитини. При вагітності він може чинити негативний вплив на плід, а під час пологів — впливати на тривалість першого періоду пологів або сутичок, під дією Кеторолу перейми стають короткими і рідкісними. Кеторол може також пригнічувати скоротливу здатність матки і кровообіг плода.

Кеторол слід застосовувати з обережністю:

 • при порушеннях функції печінки і нирок;
 • при хронічної серцево-судинної недостатності, високому артеріальному тиску;
 • при ерозивно-виразкових ураженнях шлунка та кишечника у стадії ремісії, а також, якщо в минулому були шлунково-кишкові кровотечі;
 • у хворих літнього віку — доза повинна бути нижчою, ніж у молодих хворих.
 • При появі ознак порушення функції печінки (жовтяниця), шкірної висипки, збільшеної кількості еозинофілів в крові кеторол необхідно відмінити.

  Під час лікування Кеторолом можуть проявитися такі побічні ефекти, як головний біль, запаморочення, безсоння, зміна настрою, у зв’язку з чим у цей період не рекомендується займатися потенційно небезпечними видами діяльності, що вимагають підвищеної уваги і швидкості психомоторних реакцій, наприклад, водити автомашину.

  Кеторол поєднується не зі всіма лікарськими препаратами. Так, при його одночасному прийомі з іншими НПЗЗ або антикоагулянтами (препаратами, що знижують згортання здатності крові) можлива поява кровотеч, з деякими препаратами, що знижують артеріальний тиск (інгібіторами АПФ) — порушення функції нирок, з деякими сечогінними, наприклад, фуросемідом, — зменшення його сечогінної дії.

  Кеторол — НПВС з вираженими знеболюючими властивостями.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.