Кефірний гриб — давно вийшов з моди

загрузка...

Своє говорящее назву кефірний гриб (він же — молочний або тибетський гриб) отримав завдяки продуктам життєдіяльності — являючи собою симбіотичну колонію різних бактерій та інших мікроорганізмів, кефірний гриб має здатність Сквашувати молоко, перетворюючи його в кефір.

Кефірний гриб: показання та протипоказання

Продукти життєдіяльності кефірного гриба (а саме — кефір) мають безліч корисних властивостей: нормалізують роботу травної системи, сприяють очищенню організму від токсинів і шлаків, відновлюють нормальний склад мікрофлори кишечника. Саме завдяки таким корисним властивостям кефірний гриб і продукти на його основі показані при безлічі захворювань шлунково-кишкового тракту. Надаючи благотворний, цілющий вплив на кишкову мікрофлору, стан шлунка і функції органів травної системи в цілому, кефірний гриб допомагає полегшити симптоми більшості порушень з боку шлунково-кишкового тракту аж до виразки шлунка або дванадцятипалої кишки.

Тим не менш, вважати кефірний гриб панацеєю від будь-яких хвороб шлунка і кишечника можна — через свого специфічного складу гриб і продукти його життєдіяльності в деяких випадках протипоказані. Зокрема, кефір, приготовлений за допомогою гриба, не можна вживати при індивідуальній непереносимості лактози (молочних продуктів), оскільки в цьому напої містяться лактобактерії. З обережністю необхідно вживати кефір при цукровому діабеті: продукти життєдіяльності кефірного гриба можуть порушити дію лікарських препаратів, тому, приймаючи інсулін, не можна одночасно вживати кефір. Нарешті, абсолютно не поєднуються один з одним кефірний гриб і спиртні напої. У цілому ж перед самостійним вживанням продуктів з кефіру гриба краще проконсультуватися з лікарем, якщо з якихось причин ви не впевнені у своєму здоров’ї.

Як вирощувати кефірний гриб

Кефірний гриб «харчується» молоком, тому процес вирощування кефірного гриба і процес приготування кефіру — це, фактично, одне і те ж. Для того, щоб виростити кефірний гриб, його необхідно постійно «підгодовувати» — заливати молоком. Робити це необхідно щодня, не забуваючи після кожного зціджування готового кефіру промивати кефірний гриб холодною водою — інакше гриб втратить свої корисні властивості і може загинути. Крім того, не варто забувати про те, що крім «їжі» кефірний гриб, прямо як живій істоті, необхідний кисень: заливаючи гриб молоком, не можна щільно закривати ємність кришкою, запобігаючи доступ повітря, гриб повинен «дихати».

Процес «підгодівлі» кефірного гриба і приготування кефіру максимально простий:

 • В яку скляну ємність (підійде звичайна півлітрова скляна банка) покладіть одну-дві чайних ложки кефіру гриба;
 • Налийте в ємність двісті — двісті п’ятдесят мілілітрів молока (молоко не повинно бути холодним);
 • Прикрийте ємність марлею і залиште на двадцять чотири години в теплому приміщенні;
 • Для остаточного сквашування молока і освіти кефіру потрібно мінімум двадцять годин; через цей час напій, що вийшов необхідно зцідити через пластикове ситечко (металевим ситом користуватися не можна) в іншу ємність;
 • Кефірний гриб необхідно промити під струменем чистої прохолодної води від залишків сквашеного молока і знову помістити в скляну ємність, заливши молоком (банку необхідно попередньо ретельно вимити).
 • Як приймати

  Кефір, основний продукт життєдіяльності кефірного гриба, містить безліч корисних речовин, і застосовувати його можна як всередину (тобто пити, як звичайне кисле молоко), так і зовнішньо — наприклад, в якості протимікробного засобу при лікуванні порізів, ранок на шкірі, вугрів. Всередину кефір можна вживати в невеликих кількостях (максимум — один стакан в день), не пізніше ніж за годину до сну, обов’язково на порожній шлунок. Тривалість курсу лікування кефіром становить не менше трьох тижнів (протягом перших кількох днів регулярного вживання кефіру можуть спостерігатися незначні побічні ефекти з боку шлунково-кишкового тракту).

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.