Кефірна дієта — раціональний підхід до схуднення

загрузка...

Кисломолочні продукти — це одне з основних джерел прибутків, корисних бактерій, здатних нормалізувати стан мікрофлори кишечника і, тим самим, регулювати роботу шлунково-кишкового тракту. Таким чином, будь-які кисломолочні продукти (і, зокрема, кефір як найпопулярніший представник цієї категорії харчових продуктів) корисні для людського здоров’я, а в деяких випадках — ще й для схуднення. Поєднання корисних властивостей кефіру і головного правила схуднення — обмеження кількості калорій — лягло в основу дієти кефіру.

Різноманітність і користь

Кефір може бути як основної складової раціону харчування, так і додатковим його елементом. У першому випадку можна говорити про кефірної монодієти, або так званої «розвантажувальної» дієті, тривалість якої вкрай невелика. А другий випадок — це численні полідіети, які передбачають вживання кефіру як засобу для нормалізації травлення і роботи шлунково-кишкового тракту на додаток до інших, більш ситним продуктам харчування. Порівнювати ефективність численних кефірних дієт не варто, оскільки причиною, «каталізатором» схуднення в разі монодієти і полідіет виступають зовсім різні фактори. Так, наприклад, «розвантажувальна» кефірна дієта — це, в першу чергу, знизити вагу за рахунок усунення застою рідини в організмі. А більш тривалі кефірні полідіети роблять упор на створенні штучного дефіциту калорій, в результаті якого організм в якості додаткового джерела енергії починає спалювати накопичені жирові відкладення.

«Розвантажувальна» кефірна дієта

Найпростіша, нетривала і достатньо ефективна дієта — це «розвантажувальна» кефірна дієта, що припускає вживання тільки кефіру і відмова від будь-яких інших харчових продуктів. Зрозуміло, дотримувати такої дієти довго не просто складно, але і фізично неможливо — розрахована вона максимум на два-три дні, протягом яких відбувається ефективне очищення організму. Фактично такий різновид дієти кефіру може вважатися Детокс — тобто процедурою повноцінного, всебічного очищення організму, виведення токсинів і надлишкової рідини за рахунок природного, м’якого проносного дії кефіру. Правила такої дієти кефіру виключно прості — протягом одного-двох днів можна вживати тільки кефір і нічого окрім (виняток становлять, хіба що, вода і зелений чай без цукру). Результат дієти — один-три втрачених кілограма зайвої ваги. «Розвантажувальні» дні на кефірі можна влаштовувати регулярно, щоб очистити організм і стабілізувати масу тіла.

Яблучно-кефірна дієта

Трохи більш тривалий, але нітрохи не менш жорсткий варіант «розвантажувальної» дієти кефіру, який обіцяє не тільки виведення з організму зайвої рідини, але і спалювання жирових відкладень — це дієта, заснована на кефірі і яблуках. Дев’ятиденна яблучно-кефірна дієта фактично являє собою три триденних циклу монодієти — кефірної і яблучної. Протягом перших трьох днів такої дієти можна вживати тільки нежирний кефір, з четвертого по шостий день — тільки яблука (до півтора кілограмів), і, нарешті, з сьомого по дев’ятий день знову вживати виключно кефір. Зрозуміло, кількість уживаної в день рідини — води, зеленого чаю, стимулюючого схуднення — при такій дієті не обмежується. Яблучно-кефірна дієта допомагає схуднути на вісім-дев’ять кілограм за рахунок різкого та істотного обмеження кількості калорій, що вживаються з їжею. Очевидний недолік такого різновиду дієти кефіру — її складність: за відчуття голоду дотримуватися її протягом дев’яти днів дуже непросто.

За аналогією з яблучно-кефірної дієтою можна розробити індивідуальний дієтичний режим харчування: якщо ви не можете зарахувати себе до любителів яблук, то їх можна замінити практично будь-якими іншими фруктами чи овочами, за винятком крахмалсодержащих типу бананів або картоплі. Найбільш жорсткий і ефективний варіант дієти кефіру — поєднання кефіру і огірків, діуретичні властивості яких на додаток до послаблюючій дії кефіру дозволяють повноцінно очистити організм всього за кілька днів. Зрозуміло, тривалість такої дієти не повинна перевищувати трьох-чотирьох днів.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.