Казки на ніч — що нам розповіли бабусі

Укласти дитину спати буває зовсім непросто — опір , сльози, істерики стомлюють і батьків, і самого малюка. Якщо дитина вже добре розуміє мову, то один з кращих способів укладати його спати — читати казки на ніч. Важливо робити це щовечора, щоб малюк чекав цього. Крім того, потрібно нагадувати йому всю послідовність дій, за якою настане час для казки. Дитині здається, що «зібратися спати» — це жахливо довго і нудно. Якщо ви будете говорити йому, що «через п’ять хвилин ти можеш вилізти з ванни і надіти піжаму», «коли одягнеш піжаму, треба буде почистити зуби — це займе ще дві хвилини» і «коли почистити зуби, можеш лягати в ліжко, і я розповім тобі казку »- завдання перестане здаватися нездійсненним.

Чим корисні казки?

Казки на ніч допомагають дитині розслабитися, заспокоїтися після насиченого дня в дитячому садку чи школі і швидше заснути. Крім того, це ідеальний час для близького спілкування батьків і дитини. Кілька порад з приводу читання казок на ніч:

 • Перш ніж приступати до читання, переконайтеся, що і вам, і дитині, зручно — сидите ви, або лежите. Найкраще влаштуватися на ліжку або дивані в обнімку з малюком.
 • Запропонуйте дитині самому вибрати книгу, яку ви будете читати. Це дасть йому можливість відчути себе одним з творців процесу, а не лише спостерігачем і споживачем результатів.
 • Запропонуйте дитині теж почитати для вас, але при цьому краще читати по черзі — вам обом сподобається!
 • По ходу читання задавайте дитині питання, наприклад: «Як ти думаєш, що буде далі?», «Чому вовк не зміг здути будиночок третім поросям?» і так далі.
 • Читайте казки у віршах. Римований текст легше запам’ятовується, і це чудово тренує пам’ять і розвиває мову дитини.
 • Залучайте до читання інших членів сім’ї. І зовсім не обов’язково читати по черзі — можна влаштувати рольове читання за участю мами і тата, дорослих дітей, а також родичів і друзів, які знаходяться у вас в гостях. Це зміцнює сімейні зв’язки, і такі моменти стають одними з найбільш прекрасних дитячих спгадів.
 • Читайте дітям

  Тим часом зараз батьки все рідше знаходять час, що читати своїм дітям казки на ніч. Значне зниження рівня грамотності серед підлітків в чималому ступені пов’язано з цим фактом. Робочий день стає все тривалішим, а у мешканців великих міст, крім того, дуже багато часу йде на те, щоб доїхати на роботу, і з роботи — додому. Увечері вони відчувають себе настільки втомленими, що не знаходять сил почитати дітям. Нерідко батьки повертаються додому, коли діти вже сплять.

  Фахівці попереджають про небезпеки цієї тенденції. Батьки є першими людьми для дитини, які закладають базові знання. Вже на них лягає вся інформація, що отримується в загальноосвітній школі; без цієї основи навчання буде значно менш ефективним, ніж могло б бути.

  У цієї тенденції є й інші, можливо, більш серйозні, небезпеки. Традиційні казки у вигляді метафор розповідають про можливості адаптації людини до навколишнього світу і відображають конфлікти, які можуть виникнути, коли людина намагається отримати в житті те, що йому потрібно. Чим більше ми піддаємося основним інстинктам і чим частіше йдемо по найпростішим шляхах — тим більш руйнівними стають наслідки наших дій. Чим краще ми взаємодіємо з іншими людьми і враховуємо їх інтереси, тим кращих результатів ми досягаємо. Розповідаючи про це, казки допомагають без зусиль запам’ятати основні моделі поведінки і побачити їх можливі наслідки, а також засвоїти основоположні моральні цінності.

  Це не обов’язково означає, що діти, яким не читають казок, неодмінно виростуть аморальними в традиційному розумінні цього слова. Однак імовірність того, що вони будуть страждати від значного психологічного дискомфорту, досить велика.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.