Кавінтон: м’яко допоможе мозку

Кавінтон — це препарат , який призначають при самих різних ураженнях головного мозку в будь-якому віці, пов’язаних зі зменшенням його кровопостачання. Він добре переноситься і дає мало побічних ефектів. Але неї не можна приймати самостійно без призначення лікаря.

Як працює кавінтон

Кавінтон — це засіб, що розширює кровоносні судини головного мозку, яке випускається у вигляді таблеток і розчину для ін’єкцій. Випускається також кавінтон форте в таблетках більшою дозування, його застосовують тільки для лікування дорослих.

Механізм дії Кавінтону заснований на тому, що потрапляючи в кров, він вибірково рухається до головного мозку і впливає безпосередньо на м’язи стінок кровоносних судин. Під дією Кавінтону кровоносні судини розширюються головним чином в області ураження головного мозку, там же посилюється потік крові, яка несе з собою живильні речовини і кисень, що сприяє поліпшенню обмінних процесів в нейронах (нервових клітинах) головного мозку. Але ця здатність Кавінтону є небезпечною при різних порушеннях прохідності кровоносних судин, наприклад, кавінтон майже не робить впливу на кровоносні судини поза центральної нервової системи, тому артеріальний тиск якщо і знижується, то неявно і нетривало.

Поліпшення циркуляції крові позитивно позначається на її реологічних властивостях (плинності) і є антитромботичну фактором, так як перешкоджає склеюванню тромбоцитів, які є основою тромбів.

Кавінтон також захищає клітини головного мозку від будь-яких негативних впливів: нестачі кисню, токсинів (як надходять ззовні, так і токсичних продуктів обміну речовин), стресів. Це значно розширює показання для його застосування.

Призначають кавінтон при порушеннях мозкового кровообігу різного походження. Це можуть бути перинатальні енцефалопатії у дітей, стани після інсульту, після травм або запальних захворювань головного мозку, які призводять до того, що клітини центральної нервової системи страждають від нестачі кисню. Кавінтон, покращуючи кровопостачання, відновлює стан кори головного мозку. Одночасно покращуються його функції — чутливість, рухи, мова, координація рухів. Поліпшення після застосування Кавінтону настає навіть майже у всіх пацієнтів, що знаходяться на багаторічній інвалідності, у яких виявляються ознаки прогресивного зменшення інтелектуальної функції за типом деменції. Під впливом Кавінтону підвищується переносимість психічних і фізичних навантажень, зменшується метеочутливість, поліпшується якість життя.

Поліпшується стан і при мігрені, в тому числі під час клімактеричного періоду та під час менопаузи за рахунок збільшення синтезу нейромедіатора (речовини, передавального імпульси в клітинах головного мозку) серотоніну. Особливо це актуально в період зниження в організмі жіночих статевих гормонів естрогенів.

Застосування Кавінтону

Застосовують кавінтон і при захворюваннях органів зору судинної природи, коли страждає кровопостачання сітківки та зорового нерва. Відновлення нормального кровообігу в цій області сприяє часткового або повного відновлення зору.

При порушеннях слуху, мають судинні причини, кавінтон також може допомогти і навіть відновити слух і порушення рівноваги. Тому його призначають при захворюваннях слухового нерва, при хворобі Міньера.

Але кавінтон може давати і різні побічні ефекти. Найнеприємнішими з них є побічні ефекти, пов’язані з серцево-судинною системою — кавінтон може викликати порушення серцевого ритму, тому його не варто приймати хворим, у яких вже є така патологія. З обережністю його слід приймати і при низькому артеріальному тиску — воно може знизитися ще сильніше.

Ще один побічний ефект — порушення сну, які можуть проявлятися як у вигляді безсоння, так і у вигляді підвищеної сонливості. Можуть виникати також головні болі і запаморочення. Але іноді побічні ефекти Кавінтону можна сплутати з ознаками основного захворювання, для якого вони також можуть бути характерними.

При прийомі Кавінтону можуть виникати і такі побічні ефекти, як сухість у роті, нудота та печія. Ці побічні ефекти рідко вимагають відміни препарату, можливо, просто потрібно відрегулювати його дозу.

Алергії також можливі, в цьому випадку, препарат, звичайно ж, скасовують. Проявляються алергії різної висипом, в тому числі кропив’янкою. Можливо також поява набряку Квінке, а при внутрішньовенному введенні навіть анафілактичного шоку. При внутрішньовенному введенні можливе подразнення і запалення стінок вен.

Кавінтон — це ефективний і досить безпечний лікарський препарат.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.