Кавінтон для новонароджених: з урахуванням усіх протипоказань

Ставлення до кавінтон для лікування дітей взагалі та новонароджених зокрема неоднозначне, навіть незважаючи на те, що він майже завжди добре переноситься. Призначається кавінтон тільки дитячими неврологами, педіатри його, як правило, не застосовують. Але майже всі фахівці відзначають високу ефективність цього препарату.

Кавінтон — це препарат рослинного походження, в його основі лежить речовина, отримана з рослини барвінок. Головний терапевтичний ефект Кавінтону полягає в тому, що він розширює кровоносні судини головного мозку.

Особливості функціонування головного мозку у дітей молодшого віку

Більшість проблем у дитячому віці пов’язані з тим, що під час внутрішньоутробного розвитку клітини головного мозку недоотримували кисень, що спричинило за собою їх поразка. Такі поразки незапального характеру називаються енцефалопатією, а оскільки сталася вона або під час перинатального періоду (з двадцять восьмого тижня вагітності по сьомий день після пологів), то діагноз звучить як перинатальна енцефалопатія або перинатальне ураження нервової системи. Таке ураження, як правило, досить довго відбивається на стані дитини. І як швидко відновиться робота центральної нервової системи і чи відновиться взагалі, залежить від ступеня ураження і того, наскільки швидко було призначено адекватне лікування. Перинатальні ураження нервової системи можуть компенсуватися вже в перші місяці життя, а можуть залишитися на все життя, наприклад, у вигляді дитячого церебрального паралічу.

Механізм дії Кавінтону

Особливістю дії Кавінтону є те, що він викликає прилив крові в основному до пошкоджених ділянок головного мозку і майже не збільшує його приплив до здоровим тканинам, тобто не відбувається «обкрадання» уражених ділянок головного мозку, що важливо при лікуванні наслідків родових травм .

Крім того, кавінтон захищає клітини головного мозку новонародженої дитини від різних пошкоджуючих факторів. У новонародженої дитини це можуть бути токсичні продукти обміну речовин або продукти розпаду уражених тканин головного мозку.

Поліпшення мозкового кровообігу призводить до того, що кров легше просувається по кровоносних судинах, це перешкоджає склеюванню тромбоцитів, в результаті попереджається тромбоутворення. Для дорослих хворих така властивість Кавінтону є позитивним, оскільки з віком і при різних захворюваннях схильність до тромбоутворення збільшується. У новонароджених це властивість іноді є протипоказанням для застосування Кавінтону, так як після родових травм в головному мозку новонародженої дитини можуть бути крововиливи.

Показання до прийому Кавінтону

Новонародженим дітям кавінтон найчастіше призначають при тривалій гіпоксії головного мозку, яка виникла на фоні фето-плацентарної недостатності, тобто на тлі звуження кровоносних судин плаценти. У цьому випадку головний мозок дитини постійно отримує недостатню кількість кисню. Якщо кисню зовсім вже мало, то в тканини головного мозку відбуваються незворотні зміни. При помірній фето-плацентарної недостатності вчасно розпочате (тобто відразу після народження) адекватне лікування призводить до відновлення функцій головного мозку.

Лікування перинатального ураження нервової системи починають ще в пологовому будинку і продовжують в амбулаторних умовах (якщо поразка невелике) або в стаціонарі, куди новонародженого переводять безпосередньо з пологового будинку.

У курс комплексного лікування перинатального ураження нервової системи входить у тому числі і кавінтон. Його призначають новонародженим дітям як у вигляді таблеток, так і у вигляді внутрішньовенних інфузій. Інфузії, безумовно, проводяться тільки в стаціонарі, так як внутрішньовенне введення будь-якого лікарського речовини більш ефективно, ніж прийом всередину, а значить, і побічні ефекти будуть проявлятися в більшій мірі.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.