Кавінтон для дітей: за і проти

Батьки завжди намагаються зробити так, щоб їх дитина була здорова. Але самостійно це можна зробити далеко не завжди, є ситуації, коли дитині потрібна медична допомога, в тому числі і при лікуванні різних захворювань центральної нервової системи.

Препаратом, який досить часто призначається дитячими неврологами при лікуванні різних уражень головного мозку у дітей, є кавінтон.

Механізм дії Кавінтону

Це препарат, який покращує кровообіг в області головного мозку без значної зміни загального кровообігу. Головний мозок є органом, який не може існувати без кисню, що надходить до його тканинам з кров’ю. Кавінтон перерозподіляє і підсилює кровообіг в області пошкоджених ділянок головного мозку без ефекту «обкрадання» здорових областей мозку та інших ділянок тіла. Він активізує обмін речовин і збільшує енергетичну ємність мозку шляхом поліпшення засвоєння його клітинами глюкози, кисню і темпів синтезу АТФ, при цьому кавінтон збільшує доставку глюкози до тканин всього мозку в цілому. Таким чином, кавінтон не тільки підсилює кровотік в області головного мозку, але й активізує енергетичні здатності його клітин.

Крім того, кавінтон збільшує толерантність (переносимість) клітин головного мозку до нестачі кисню, захищає їх від токсичного впливу внутрішніх і зовнішніх факторів (нейропротекторну дію), сприяє синтезу нейромедіаторів норадреналіну, дофаміну, ацетилхоліну і серотоніну, які беруть участь у регуляції скорочувальної діяльності великих артерій головного мозку. Запобігає кавінтон і пошкодження клітин головного мозку вільними радикалами.

Ще одна здатність Кавінтону — придушення утворення тромбів шляхом запобігання склеювання тромбоцитів.

Дія Кавінтону

ноотропну дію Кавінтону проявляється в тому, що він поліпшує потужність функціонування що залишаються здорових клітин головного мозку і діє як стимулятор розумових здібностей, стимулюючи прагнення до пізнання, розширюючи обсяг пам’яті, уваги, орієнтацію, сприйняття, здатність приймати рішення.

Як тільки з якоїсь причини порушується мозковий кровообіг, починають страждати функції головного мозку і дитина відстає в нервово-психічному розвитку. Позитивно діє кавінтон і на органи зору і слуху у випадку, якщо їх захворювання пов’язані з порушенням кровообігу.

Застосування Кавінтону

Найчастіше кавінтон призначають дітям при лікуванні перинатальних уражень нервової системи (ППНС). Вони виникають безпосередньо після пологів і іноді вимагають тривалого лікування. Кавінтон в цьому випадку виявляється як не можна більш до речі, так як його можна застосовувати тривалими курсами і він звичайно добре переноситься дітьми. Тривале поліпшення мозкового кровообіг зазвичай позитивно позначається на перебігу захворювання. Так, після двомісячного курсу Кавінтону достовірно покращувався мозковий кровообіг, особливо в місцях, де були виявлені найбільш виражені судинні зміни. Якщо ж не проводити своєчасного адекватного лікування таких станом, то дитина може залишитися інвалідом на все життя.

Застосовується кавінтон і при лікуванні захворювань органів зору у дітей, пов’язаних із судинними порушеннями. Це, як правило, ураження судинної оболонки і сітківки. При його застосуванні з цією метою у дітей відзначалася позитивна динаміка.

У дитячій отоларингології кавінтон знайшов застосування при гострому зниженні слуху різного походження, в тому числі на фоні токсичного впливу різних ліків (наприклад, деяких антибіотиків), судинних уражень. Вчасно почате комплексне лікування таких захворювань (у тому числі з призначенням Кавінтону) звичайно закінчується одужанням.

У дитячій психіатрії кавінтон використовують при лікуванні епілепсії, так як поліпшення кровообігу збільшує межпріступние періоди і знижує інтенсивність судом. Крім того, кавінтон застосовують при лікуванні маніакально-депресивного психозу у дітей, тому що він зменшує стан депресії шляхом збільшення синтезу серотоніну, який називають нейромедіатором щастя. Знижений рівень сертоніна в крові викликає депресію, порушення сну і апетиту.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.