Кава та чай проти діабету: тепла захист

загрузка...

Зелений чай не дарма вважається одним з найбільш корисних напоїв світу: завдяки цілої колекції корисних речовин зелений чай захищає від онкологічних захворювань, зміцнює імунну систему організму, знижує рівень цукру в крові, тим самим сприяючи лікуванню діабету. Втім, для профілактики і лікування діабету і зелений чай, і його найближчий «родич», чорний чай, корисні — згідно з результатами останніх медичних досліджень — практично в однаковому ступені.

Зелений і чорний чай — просте, дешеве і до того ж винятково корисне і смачне засіб для профілактики розвитку діабету, яке може і прискорити процес лікування, і знизити ризик розвитку ускладнень на фоні діабету. За результатами досліджень у США, участь у яких взяли майже п’ятсот тисяч чоловік, вживання трьох-чотирьох чашок чаю в день знижує ризик розвитку діабету другого типу більш ніж на п’ятнадцять відсотків.

Зелений чай проти діабету

Одне з ключових переваг зеленого чаю як своєрідного лікарського напою — це його здатність знижувати рівень цукру в крові. Організм людини реагує на підвищення рівня цукру в крові вивільненням інсуліну — гормону, що виробляється підшлунковою залозою. Інсулін виконує відразу дві функції: знижує рівень цукру в крові і стимулює процеси перетворення цукру клітками після перенесення глюкози з крові в клітини. Зі зниженням рівня цукру в крові падає і рівень інсуліну. При діабеті природна реакція організму на підвищення рівня цукру в крові порушується: або підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну «у відповідь» на підвищення рівня цукру в крові, або клітини не реагують на дію гормону. У будь-якому випадку рівень цукру в крові залишається занадто високим, що призводить до ряду ускладнень з боку багатьох систем організму. Потенційні наслідки діабету — гангрена, виразки, порушення роботи нирок, сліпота, розвиток серцево-судинних захворювань.

Зелений чай з його здатністю знижувати рівень цукру в крові, таким чином, стає ефективнішим засобом попередження можливих наслідків діабету і, одночасно, засобом профілактики діабету. Корисний вплив зеленого чаю на вміст цукру в крові доведено численними дослідженнями: приміром, вченим вдалося довести, що вживання зеленого чаю незадовго до їжі призводить до того, що навіть після вживання багатої вуглеводами або крохмалем їжі рівень цукру в крові підвищується незначно і поступово.

Чорний чай проти діабету

Британським дослідникам вдалося довести, що чорний чай у профілактиці діабету корисний в не меншому ступені, ніж чай зелений. Деякі поліфеноли — речовини, що містяться в чорному чаї (а саме, теафлавинов і теарубигинов), володіють хімічними властивостями, схожими на властивості інсуліну — тобто, як і інсулін, здатні ефективно знижувати рівень цукру в крові. Згідно з дослідженнями, чим більша кількість чаю вживає людина, тим значніше ефект містяться в напої теафлавінів.

Ще одне безперечне достоїнство чорного чаю як засобу для профілактики і лікування діабету — підвищений вміст полісахаридів, складних з’єднань, що уповільнюють процес поглинання глюкози в організмі. Завдяки цим речовинам чорний чай, як і чай зелений, перешкоджає занадто різкого підвищення рівня цукру в крові після прийому їжі, робить процес абсорбції цукру більш плавним, поступовим. До речі, саме за рахунок вмісту полісахаридів деякі сорти зеленого та чорного чаю володіють характерним солодкуватим присмаком.

Відмовляючись від улюблених напоїв на користь чаю для профілактики діабету, необхідно завжди пам’ятати про те, що ні зелений, ні чорний чай не можуть вважатися самостійним лікарським засобом. Корисні властивості цих напоїв дійсно допомагають контролювати рівень цукру в крові (особливо після прийомів їжі), проте чай у жодному випадку не здатний замінити стандартні методи лікування діабету і нормалізації рівень цукру в крові, тому варто розглядати його швидше як додаткову міру боротьби з діабетом і його наслідками для здоров’я.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.