Катехіни — багатостороння користь зелених листочків

загрузка...

Катехіни — це різновид антиоксидантів, якими особливо багаті чайне листя. У менших кількостях катехіни містяться в червоному вині, шоколаді, ягодах, і яблуках. Вчені почали активно вивчати користь катехінів для здоров’я в 1990 роках, але вже в античні часи чай вважався напоєм здоров’я і довголіття.

Катехіни, які містяться в чайному листі, також називаються Катехіновий поліфенолами. Вони відносяться до групи флавоноїдів, які є вторинними метаболітами рослин. Це речовини необхідні не для нормального процесу росту рослини, а для підтримання його здоров’я.

Дослідження

Дослідження показали, що катехіни корисні не тільки для рослин, але і для людей. У ході лабораторних дослідів було виявлено, що катехіни інгібують ріст ракових клітин, а також обмежують активність вільних радикалів, які викликають пошкодження клітин і призводять до розвитку раку.

Результати дослідження властивостей катехінів, втім, поки не остаточні. Деякі з досліджень дають підставу припустити, що у людей, що регулярно п’ють чай, ризик розвитку деяких видів раку суттєво знижений; інші дослідження не виявили таких корисних властивостей чаю.

Наприклад, в одному дослідженні брало участь 18 тисяч китайців, частина з яких регулярно пили багатий катехинами чай. Виявилося, що ризик розвитку раку шлунка у них на 50% нижче, ніж у тих, хто п’є чай рідко, або не п’є його взагалі. Однак у ході іншого дослідження, в якому брали участь 120 тисяч жителів Нідерландів, не було виявлено зв’язку між споживанням катехінів і розвитком раку.

Зелений чай містить більше катехінів, ніж чорний. Всі чайне листя проходять однакову первинну обробку, але листя чорного чаю потім протягом деякого часу ферментують і окислюються. Вважається, що через цих процесів вміст катехінів в чорному чаї знижується. Можливо, в цьому причина відмінностей результатів досліджень в Китаї та Нідерландах. Китайці віддають перевагу зеленому чаю, тоді як учасники дослідження з Нідерландів пили переважно чорний чай, а значить, в їх організм надходило менше катехінів.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.