Катаракта — як вирішити проблему повністю?

Термін «катаракта» використовується для опису порушень, що характеризуються помутнінням кришталика очі — від незначного помутніння до повної непрозорості. У більшості людей старше 50 кришталик в тій чи іншій мірі замутнен. На сьогоднішній день катаракта є найпоширенішою причиною сліпоти в світі. Однак це захворювання піддається лікуванню хірургічним шляхом; видалення катаракти — дуже популярна і ефективна операція.

Як розвивається катаракта?

Найбільш поширена причина катаракти — вік: у міру старіння прозорість кришталика поступово зменується. (У 65 років прозорість кришталика зменшується в середньому на 75%, але в більшості випадків при цьому не вимагається небудь лікування).

Кілька частіше, ніж у решти, катаракта зустрічається у хворих на діабет, а також у людей, що приймають кортикостероїди (особливо протягом тривалого часу). Крім того, цьому порушенню особливо схильні люди, які перенесли серйозні пошкодження ока, що мають катаракту в сімейному анамнезі, а також ті, у кого були які-небудь запалення очей.

Дуже рідко на світ з’являються діти з вродженою катарактою. Незважаючи на те, що це трапляється рідко, всіх дітей незабаром після народження обстежують на предмет наявності катаракти.

Ознаки катаракти

Ознаки катаракти залежать від її типу. Ядерна катаракта викликає поступове погіршення зору. Іноді це відбувається швидко — наприклад, відомі випадки, коли пацієнту кожні кілька тижнів були потрібні нові окуляри.

При корковою катаракті людина може бачити ореоли навколо джерел світла, і роздвоєння предметів, якщо він дивиться одним оком. При задньої субкапсулярної катаракті зір сильно погіршується, яскраве світло заподіює дискомфорт.

Ці типи катаракти можуть розвиватися як окремо, так і всі разом в одному оці. Якщо катаракта є лише в одному оці, людина може не помічати жодних її симптомів, якщо він продовжує добре бачити іншим оком.

Чи можна уникнути розвитку катаракти?

Катаракта є частиною процесу старіння, а у хворих діабетом та пацієнтів, що приймають стероїдні препарати, є ризик раннього розвитку цього порушення. Щоб уникнути цього або уповільнити процес, рекомендується постійно в сонячну погоду носити хороші сонцезахисні окуляри. Крім того, при роботі, що вимагає напруги зору, потрібно регулярно давати очам відпочинок.

Діагностика

Найважливіший аспект, що стосується катаракти — наскільки вона впливає на ваш зір. При підозрі на катаракту лікар проводить ретельне обстеження очей, в тому числі, перевіряє зір. Крім того, йому потрібно переконатися в тому, що пацієнт носить окуляри, які йому дійсно підходять. Вивчається збільшене зображення кришталика ока.

Обстежуються та інші частини ока, щоб переконається в тому, що погіршення зору не має яких-небудь інших причин.

Кожному, хто помічає, що його зір погіршується, незалежно від віку, потрібно, не відкладаючи, звернутися до лікаря.

Лікування катаракти

Не існує очних крапель або таблеток, за допомогою яких можна вилікувати катаракту. Єдиним способів поліпшити зір є видалення катаракти хірургічним шляхом.

У недалекому минулому лікарі чекали, коли катаракта буде готова до видалення, зараз практика змінилася. Будь-яка людина, для якого катаракта є проблемою, може розглядати можливість хірургічної операції. Все залежить від потреб самого пацієнта. Наприклад, якщо погіршення зору заважає йому займатися якоюсь важливою для нього діяльністю, йому потрібна операція, в зворотному випадку не виключено, що без неї можна обійтися.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.