Картопляна дієта — трохи про користь простій картоплі

загрузка...

Всім відома картопля володіє не найкращою репутацією серед тих , хто для підтримки ваги в нормі намагається дотримуватися якої-небудь дієти: вважається, що картопля містить забагато крохмальних сполук — вуглеводів, які організм швидше за все перетворює в жирові відкладення. Між тим, картопля цілком може стати самостійною основою нетривалої дієти: крім вуглеводів, в картоплі міститься ряд корисних вітамінів і мінералів — зокрема, вітаміну С, а також клітковина, необхідна для нормалізації роботи травної системи.

Недоліки

Оскільки картопляна дієта відноситься до монодієти — тобто дієтам, що передбачають вживання протягом певного періоду часу тільки одного-двох продуктів харчування, їй властиві всі основні недоліки монодієти. Головний недолік картопляної дієти — відсутність в раціоні харчування деяких важливих вітамінів і мінералів: режим харчування, що припускає вживання тільки лише картоплі, не передбачає джерела вітамінів А, Е і К, мінералів кальцію і селища, необхідних жирних кислот. Таким чином, щоб уникнути неприємних наслідків дефіциту вітамінів і мінералів дотримуватися картопляну дієту довго не можна: рекомендована її тривалість становить від чотирьох до семи днів.

Втім, недоліки картопляної дієти легко переборні, а ось достоїнства її очевидні: картопля досить ситний, тому від почуття голоду, характерного для багатьох монодієти, людина, що вирішила дотримуватися картопляної дієти, страждати не буде.

Чотириденна картопляна дієта

Коротка картопляна дієта допомагає за чотири дні позбавитися від одного-двох зайвих кілограмів. Втім, всі кілограми, які ви втратите за чотири дні, дотримуючись правил картопляної дієти — це, за великим рахунком, тільки надлишкова рідина, застоюється в організмі і «забезпечує» кілька зайвих кілограмів на вагах. Режим харчування, передбачуваний чотириденної картопляної дієтою, виключно простий: в меню — тільки страви з картоплі, відвареного в мундирі. Сніданок — один стакан нежирного кефіру, обід — картопляне пюре без солі (для поліпшення смаку в готову страву можна додати дрібно нарубану зелень), вечеря — салат з вареної картоплі з дрібно порізаним вареним яйцем і зеленню.

Семиденний картопляна дієта

Семиденний картопляна дієта відрізняється від чотириденної, по суті, тільки своєю тривалістю — на протязі цілого тижня дозволяється вживати тільки ті ж самі страви з вареної картоплі (в день можна їсти сім-вісім картоплин середнього розміру). Сіль з раціону необхідно виключити повністю — саме сіль провокує застій рідини в організмі, тому, вживаючи варену картоплю з сіллю, сильно схуднути не вийде. А ось зелені в готові страви з картоплі необхідно додавати якомога більше — це допоможе компенсувати деякий дефіцит вітамінів, який утворюється при настільки одноманітному харчуванні. Дуже важливе правило картопляної дієти незалежно від її тривалості — вживати якомога більше рідини (в ідеалі — до двох літрів негазованої води або зеленого чаю, сприяючого схудненню, в день).

Рекорд тривалості: шестидесятидневная картопляна дієта

У листопаді 2010 року американець Кріс Войт встановив своєрідний рекорд — протягом шістдесяти днів з метою схуднути він харчувався виключно стравами з картоплі. Радикальна картопляна дієта, здавалося б, повинна була стати абсолютно божевільним підприємством — однак за допомогою такого дивного режиму харчування увійти вдалося і схуднути на дев’ять кілограмів, і знизити рівень холестерину в крові. При цьому американець суттєво заощадив на їжі — адже протягом цілих двох місяців він, вживаючи лише двадцять картоплин на день, витрачав на придбання продуктів копійки. Дивно, втім, не це — а те, що, не вживаючи ніяких вітамінних добавок і фактично харчуючись тільки картоплею, Війт до закінчення дієти відчував себе ледь не краще, ніж до її початку. Зрозуміло, ні дієтологи, що стежили за станом американця, ні сам Кріс Войт дотримуватися картопляної дієти протягом настільки тривалого періоду часу не рекомендують.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.